Polmic - FB

organizacja (F)

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T W Z

Fundacja Europejskie Centrum Muzyki


Sekretariat: Os. Wysokie 10/28

31-819 Kraków

tel. (+48 12) 642 66 10

fax (+48 12) 648 08 82

e-mail: ecmedu@yahoo.com

www: www.ecm.krakow.pl


Fundacja Europejskie Centrum Muzyki została zarejestrowana w 2003 roku. Jest to prywatna inicjatywa, wokół której gromadzą się luminarze nauki, znane osobistości życia kulturalnego, młodzi artyści i studenci.
To formuła powołana specjalnie po to, by promować rozwój i twórczy potencjał intelektualny człowieka. Celem powołania ECM jest upowszechnienie i stworzenie nowych możliwości nieskrępowanego działania w ramach poszczególnych stylów i gatunków muzyki oraz innych dziedzin sztuki.
Europejskie Centrum Muzyki służy przede wszystkim integracji, wprowadzaniu nowych form edukacji i promocji muzyki i sztuki. Fundacja Europejskie Centrum Muzyki kontynuuje, rozpoczęte w Krakowie przy okazji I Międzynarodowego Festiwalu Klarnetowego w 1993 roku, organizowanie kursów mistrzowskich. Zajęcia towarzyszące każdej edycji Festiwalu są prowadzone przez polskich i zagranicznych gości: muzyków-wykładowców. Idea rozwinęła się w formułę programową Europejskiego Centrum Muzyki, zainaugurowaną koncertem Mischy Maiskyego i Krzysztofa Klimy z towarzyszeniem Polish Chamber Ensemble. Koncert odbył się w Filharmonii Krakowskiej w dniu 11 września 2001 roku.