Polmic - FB

centraum kulturalne (W)

A B C D E F G I J K L Ł M N O P R S T W Z

Włocławskie Centrum Kultury


ul. Toruńska 87

87-800 Włocławek

tel. (+48 54) 232 10 30

fax (+48 54) 232 03 60

e-mail: wckwloclawek@interia.pl

www: www.wckwloclawek.pl


Głównym celem statutowej działalności Włocławskiego Centrum Kultury istniejącego od 1982 roku jest tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego.
Główna siedziba WCK to piętrowy budynek, pozostałość po brytyjskiej firmie budującej II etap Zakładów Azotowych. Ponadto WCK posiada swoje filie: klub "Stara Remiza" oraz klub "ŁĘG". WCK jest także administratorem Amfiteatru w parku miejskim. Baza lokalowa WCK stwarza dobre warunki do realizacji głównych zadań statutowych.
W WCK działa wiele zespołów stałych i sekcji artystycznych skupiających dzieci i młodzież. Po likwidacji osiedlowych, zakładowych domów i klubów kultury WCK stało się jedyną ostoją dla amatorskiego ruchu artystycznego we Włocławku. Zespoły WCK reprezentowały Włocławek na wielu konkursach, przeglądach, mistrzostwach na terenie całego kraju, jak również poza granicami, zajmując najczęściej czołowe miejsca. Dostarcza to wiele satysfakcji dzieciom i młodzieży, instruktorom, rodzicom, a tym samym jest to doskonała forma promocji miasta.