Polmic - FB

centraum kulturalne (C)

A B C D E F G I J K L Ł M N O P R S T W Z

Centrum Kultury i Promocji


Al. Niepodległości 44

23-210 Kraśnik

tel. (+48 81) 825 15 84

fax (+48 81) 825 63 36

e-mail: sekretariat@krasnik.art.pl

www: www.krasnik.art.pl


Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku powstało w 1953 roku pod nazwą Zakładowego Domu Kultury. W 1992 roku zmieniło nazwę na Miejski Dom Kultury. Od 1999 roku funkcjonuje jako Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
Dzieci, młodzież i osoby starsze mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności na zajęciach tanecznych, plastycznych, wokalnych, dziennikarskich, literackich czy teatralnych, organizowanych przez CKiP. Uczestnicy tych zajęć są laureatami wielu przeglądów, konkursów oraz zawodów rangi mistrzowskiej zarówno na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim czy międzynarodowym. Wspomnieć tu należy ostatnie sukcesy Formacji Tańca Towarzyskiego „Fanrtan”, aktualnych vice-mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich, która kilkakrotnie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy. W ślady swoich starszych kolegów poszli młodzi tancerze z formacji „Fantan Junior”, zwyciężając w tym roku na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Tańcach Dyskotekowych w kategorii hip-hop. Wysoki poziom prezentują teatry „Pegaz” i „Figa”, działające w CKiP, które zdobyły nominację do tegorocznego finału Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie.
CKiP jest organizatorem wielu imprez rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej czy międzynarodowej, jak np. Wojewódzki Festyn Seniora w Kraśniku, Ogólnopolski Turniej Tańca Break-Dance „The Real B-Boys Battle” czy Międzynarodowy Plener Malarski.