Polmic - FB

festiwal (F)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S U V W Ź

Festiwal Pianistyczny


Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
Filia w Warszawie: ul. Chmielna 15/10

00-021 Warszawa

tel. (+48 22) 331 91 91

fax (+48 22) 313 00 05

e-mail: biuro@beethoven.org.pl

www: www.beethoven.org.pl


Festiwal Pianistyczny stanowi kontynuację Festiwalu Pianistycznego „Mistrzowie Fortepianu”, który w 2001 roku zainicjowała w Krakowie Elżbieta Penderecka, dyrektor generalny festiwalu. Od 2004 roku Festiwal odbywa się co roku w Warszawie, a w roku 2006 planowane są koncerty także w kilku innych miastach Polski. Celem przedsięwzięcia jest promocja młodych pianistów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, a także prezentowanie publiczności zwycięzców najważniejszych międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz wielkich mistrzów fortepianu. Organizatorzy Festiwalu Pianistycznego - Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena - stawiają sobie za cel nie tylko prezentację młodych pianistów w Polsce, ale też pomoc w ich międzynarodowej promocji. Nawiązują bliski kontakt z międzynarodowymi konkursami pianistycznymi, między innymi ze słynnym Van Cliburn Piano Competition, Géza Anda Concours, Ludwig van Beethoven Klavier Wettbewerb. W ramach tej współpracy w broszurach konkursów pojawia się informacja o zagwarantowanym koncercie na Festiwalu Pianistycznym w Warszawie dla laureata I lub II nagrody. Plany obejmują także promocję festiwalu poprzez stację nadawczą Deutsche Welle, która dużą ilość czasu antenowego poświęca muzyce poważnej, a także obecność festiwalu w sieci internetowej CNN. Wszystkie koncerty zostaną nagrane i wydane na płycie.
Celem festiwalu jest także promowanie muzyki klasycznej wśród dzieci i młodzieży. Dlatego w jego programie co roku znajdują się koncerty dedykowane rodzinom z dziećmi. Festiwal oferuje specjalne pakiety promocyjne dla uczniów i studentów oraz darmowe bilety dla wychowanków domów dziecka.
Czwarta edycja Festiwalu Pianistycznego odbędzie się w dniach 25-29 listopada 2006 roku. Zaprezentuje muzykę fortepianową w trzech różnych perspektywach, poprzez koncerty małych wirtuozów: 11-letniej Julii Vaniuszyny, występy młodych zwycięzców prestiżowych konkursów pianistycznych: Alexeia Volodina, Bereniki Zakrzewski, a także recitale ich mistrzów, wybitnych pianistów z Europy i Ameryki: Cypriena Katsarisa, Garricka Ohlssona i Borisa Bermana.