Polmic - FB

zespół (H)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Hevelius Brass


Gdańsk

e-mail: info@heveliusbrass.pl

www: www.heveliusbrass.pl


Gdański kwintet instrumentów dętych blaszanych "Hevelius Brass" tworzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Zespół gra w składzie:
Paweł Hulisz – trąbka, trąbka piccolo, flugelhorn
Piotr Kowalkowski – trąbka, trąbka piccolo
Michał Szczerba - waltornia
Bogdan Kwiatek - puzon
Łukasz Gruba - tuba
Repertuar zespołu obejmuje utwory z kręgu muzyki klasycznej oraz oryginalne transkrypcje popularnych przebojów rozrywkowych.
"Hevelius Brass" uczestniczył w wielu poważnych projektach artystycznych w Polsce i za granicą. Grał dla różnych audytoriów, od koncertów kameralnych po wielkie imprezy plenerowe, m.in. na zamku w Kalmarze, podczas Dni Pomorza Gdańskiego w Bremie, w ramach festiwalu „Muzyka i Architektura” w Toruniu, I Międzynarodowego Zjazdu Miast Hanzeatyckich - Goleniów 2005, gali rozdania nagród XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni transmitowanej w Programie II TVP.
Zespół jest laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Instrumentów Dętych, organizowanego wspólnie przez prof. Romana Siwka i warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina pod patronatem Ministerstwa Kultury, a także zdobywcą I nagrody Muzycznego Forum Młodych, konkursu organizowanego przez Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku i fundację Barbary Bieleckiej Musica Mundi, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.
"Hevelius Brass" koncertował z Illinois Brass - najstarszym i jednym z najbardziej znanych kwintetów dętych blaszanych na świecie, którego członkami są profesorowie i wykładowcy uczelni amerykańskich, m.in. Ronald Romm, współtwórca słynnego Canadian Brass.