Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Ensemble Nostri Temporis


Ukraina

tel. (+38) 066 741 96 86

fax (+38) 093 490 17 39

tel./fax (+38) 063 649 08 57

e-mail: bohdansehin@yahoo.com

www: entmusic.org


Ensemble Nostri Temporis to ukraiński zespół, który zajmuje się promocją współczesnej muzyki klasycznej na Ukrainie. Zespół został założony w 2007 r. przez kompozytorów Maksyma Kolomiietsa i Alexeya Shmuraka. Obecnie jest kierowany przez kompozytora Bohdana Sehina.

Główną część repertuaru zespołu stanowią utwory ukraińskich i zagranicznych kompozytorów napisane najczęściej specjalnie dla Nostri Temporis. Ensemble Nostri Temporis współpracował z takimi wybitnymi kompozytorami, jak Georges Aperghis, Gerhard Staebler, Tadeusz Wielecki, Sergej Newski, Vladimir Rannev, Alexey Sysoev, Marisol Jimenes, Vladimir Gorlinski i dokonał ponad dwustu prawykonań muzyki najnowszej. Swoją sztukę wykonawczą muzycy prezentowali podczas licznych koncertów w Niemczech, Polsce, Rosji, na Ukrainie i Białorusi.

Poza tym artyści komponują własne utwory i współtworzą projekty, w których muzyka łączy się z teatrem, poezją czy filmem. W 2011 r. przez kierowników zespołu kompozytorów Maksyma Kolomiietsa, Bohdana Sehina i Alexeya Shmuraka została stworzona muzyka do audiobooku Taras Prochaśko i Sergij Żadan czytają wiersze Czesława Miłosza, którego wydanie w wersji ukraińskiej zostało zrealizowane dzięki Instytutowi Adama Mickiewicza i Instytutowi Polskiemu w Kijowie. W 2015 r. podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej „Kontrasty” we Lwowie Ensemble Nostri Temporis przedstawił premierę Utworu na kwintet smyczkowy, kwartet dęty drewniany, waltornię i fortepian Maxima Kolomiietsa, który został zamówiony przez Stowarzyszenie Neoarte w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyku i Tańca.

Zespół prowadzi również działalność edukacyjną, organizując wykłady o muzyce współczesnej, kursy mistrzowskie muzyki najnowszej COURSE we współpracy z Goethe Institut oraz Instytutem Polskim w Kijowie.

aktualizacja: 2018 (ac)