Polmic - FB

kalendarium konferencji (W)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

Warsztaty i koncert Paolo Pandolfo - Zegrze i Warszawa, 24-26 kwietnia 2015


Organizator:  Fundacja Concert Spirituel, Smooth Media

W dniach 24–26 kwietnia 2015 roku w Pałacu Zegrzyńskim i w Bibliotece Narodowej w Warszawie w ramach cyklu Anonse i echa MLAMD gościć będzie wybitny wirtuoz violi da gamba, Paolo Pandolfo.

Paolo Pandolfo jest wybitnym wirtuozem violi da gamba, koncertuje i występuje na całym świecie m.in. z takimi artystami jak Emma Kirkby, Rolf Lislevand, Rinaldo Alessandrini, Mitzi Meyerson, Jose Miguel Moreno. W latach 1982–1990 występował i nagrywał z Jordi Savallem i jego zespołem Hesperion XX. Od roku 1992 Pandolfo kieruje zespołem Labyrinto, który specjalizuje się w repertuarze consort music, a w 1990 roku został profesorem w Schola Cantorum Basiliensis.

Paolo Pandolfo uczestniczył w realizowanych na całym świecie nagraniach: radiowych i telewizyjnych, a także dla wytwórni płytowych Astree, EMI, Philips, Erato, Harmonia Mundi, Tactus, Simphonia i innych. Od roku 1997 wszystkie nagrania artysty wydawane są wyłącznie przez hiszpańską wytwórnię płytową GLOSSA. Pierwsze całkowicie solowe nagranie artysty, płyta pod tytułem A Solo, została uznana w 1998 roku przez prestiżowy miesięcznik „Gramophone” za jedną z najlepszych płyt wydanych w tym roku. Dokonane przez Paolo Pandolfo transkrypcje sześciu suit solowych J.S. Bacha, wydane w 2000, stały się nie tylko wielkim sukcesem, ale uznane zostały za poważne wydarzenie muzyczne. Nagrania artysty zbierają liczne, pozytywne recenzje, ale również są nagradzane przez najważniejsze czasopisma muzyczne („Gramophone”, „Le Monde de La Musique”, „Goldberg Scherzo”, „Diapason”). Artysta jest nazywany Yo Yo Ma violi da gamba.

Kwietniowa wizyta w Polsce „jednego z najbardziej błyskotliwych współczesnych poetów – wirtuozów instrumentu” („Gramophone”, UK), Paolo Pandolfo będzie wydarzeniem zarówno dla muzyków jak i melomanów. W piątek 24 kwietnia artysta odwiedzi UMFC w Warszawie, a następnie od godz. 16.30 w Pałacu Zegrzyńskim poprowadzi warsztaty dla młodych instrumentalistów. Melomani zaś będą mieli wyjątkową okazję wysłuchać koncertu, który odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia o godz. 16 w Audytorium Biblioteki Narodowej.
 

Warsztaty
24–26 kwietnia 2015
Pałac Zegrzyński, ul. Prof. Janusza Groszkowskiego 3, 05–131 Zegrze

Koncert
26 kwietnia 2015, g. 16
Biblioteka Narodowa, Audytorium im. Stefana Dembego, al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa

Bilety: www.event.smoothmedia.pl

Kontakt:

Laura Grzejszczyk
laura.grzejszczyk@smoothmedia.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.