Polmic - FB

kalendarium kursów (X)

9 A B C E I K L M N O P S V W X Y Z

XV Letni Kurs Gitary w Krzyżowej – 25 lipca – 1 sierpnia 2015


Już po raz XV. ruszyły zapisy na najbardziej profesjonalne warsztaty gitarowe w Polsce, w trakcie Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Od 24 lipca do 1 sierpnia 2015 roku, oprócz szkolenia umiejętności gry na gitarze klasycznej, będzie można uczestniczyć w zajęciach z podstaw muzyki rozrywkowej, orkiestry gitarowej, gitary flamenco, techniki fingerstyle oraz wziąć udział w praktycznym kursie kompozycji.

Raz do roku Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM) w Krzyżowej na Dolnym Śląsku zamienia się w prawdziwą mekkę gitarzystów. Pod jednym dachem spotykają się znani w Europie wirtuozi gitary, uczniowie szkół muzycznych oraz ci, którzy swoją przygodę z gitarą dopiero zaczynają. Tak rozpoczynają się warsztaty, wymiana doświadczeń i wspólne koncertowanie.
 

Wakacyjne spotkanie z mistrzami
Wśród nauczycieli, przyjeżdżających na Kurs, są nazwiska, które od lat przyciągają miłośników gitary. Dlatego na indywidualne lekcje do Marka Pasiecznego, Krzysztofa Pełecha czy Roberta Horny, warto zgłosić się z wyprzedzeniem. W gronie znakomitych polskich wirtuozów w Krzyżowej pojawi się też Michał Stanikowski oraz charyzmatyczny pedagog, Zbigniew Dubiella. Co roku organizatorzy zapraszają również wybitnych gitarzystów klasycznych z zagranicy. W tym roku do Krzyżowej przyjedzie Aniello Desiderio z Włoch, Finn Svit z Danii, Philippe Villa z Francji i Carlos Piñana z Hiszpanii, który poprowadzi zajęcia z gitary flamenco.

Kurs w Krzyżowej nie jest dedykowany jedynie gitarzystom klasycznym i flamenco. W tym roku zaplanowane zostały również zajęcia z muzyki rozrywkowej, prowadzone przez znakomitą wrocławska gitarzystkę – Magdę Czwojdę oraz warsztaty fingerstyle, pod kierunkiem, jednego z najlepszych gitarzystów akustycznych, Piotra Resteckiego.
 

Indywidualny plan zajęć
Dużym atutem Kursu jest możliwość ułożenia swojego planu według własnych potrzeb. Uczestnicy nie tylko sami wybierają nauczycieli i rodzaj zajęć, ale również czas trwania Kursu. Do Krzyżowej można przyjechać na pełne 8 dni lub na kilka. Pakiety umożliwiają też wybór pomiędzy zajęciami indywidualnymi i grupowymi. Natomiast pakiet „opiekun” czy „kibic” dają szansę na przyjechanie do Krzyżowej bez aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Jest to znakomite rozwiązanie dla rodziców lub partnerów osób, które chcą wziąć udział w warsztatach. Letni Kurs Gitary jest bowiem skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku czy umiejętności.
Oczywiście wszyscy uczestnicy poniżej 18 roku życia mają zapewnioną stałą opiekę wychowawców, którzy nie tylko dbają o ich bezpieczeństwo, ale także pomagają w organizacji czasu.

Wyjątkowe miejsce
MDSM w Krzyżowej, na terenie którego odbywa się Kurs, to wyjątkowe miejsce położone z dala od miejskiego gwaru, na skraju Gór Wałbrzyskich. Przepiękny kompleks pałacowy z połowy XIX wieku oferuje znakomite warunki zakwaterowania oraz zapewnia przestrzeń do zajęć warsztatowych i wieczornych koncertów, które podczas Letniego Kursu Gitary odbywają się niemal każdego dnia. Na tych kilka dni również piękny pałacowy dziedziniec zamienia się w wielką plenerową salę do ćwiczeń gry na gitarze.

Więcej informacji o Kursie w Krzyżowej na: www.gitara.krzyzowa.pl  oraz na profilu Facebook: Summer Guitar Workshop Krzyżowa.

Kontakt:

Kinga Bacewicz - Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
ul. Ruska 46a/14, 50-079 Wrocław
tel.: + 48 71 718 29 17
tel.: + 48 533 305 273
fax: + 48 71 718 30 14
e-mail: kb@gitaraplus.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.