Polmic - FB

kalendarium konferencji (W)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

Warsztaty z zakresu skrzypiec, altówki, wiolonczeli, harfy i muzyki kameralnej - Szczecin, 6 czerwca 2015


Organizator:  Baltic Neopolis Orchestra

Muzycy Stowarzyszenia Baltic Neopolis Orchestra, wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie oraz muzycy Filharmonii w Neubrendenburgu poprowadzą 6 czerwca 2015 roku bezpłatne warsztaty oraz otwarte próby dla studentów z Polski i Niemiec. Projekt zakończy koncert w Muzeum Narodowym w Szczecinie tego samego dnia.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra wraz z Filharmonią w Neubrandenburgu ma za zadanie rozwinąć współpracę między muzykami z Polski i Niemiec, a przede wszystkim stworzyć im platformę wymiany doświadczeń poprzez edukację muzyczną młodzieży, kształcącej się w obszarze Euroregionu Pomerania. Jest to również próba zachęcenia młodych muzyków z Niemiec do kontynuacji edukacji muzycznej w Szczecinie.

Pomysł opiera się na warsztatach dla uczniów oraz studentów polskich i niemieckch. Warsztaty obejmą lekcje z zakresu skrzypiec, altówki, wiolonczeli, harfy oraz muzyki kameralnej i odbędą się w sobotę, 6 czerwca 2015 roku w godz. 10:00 – 16:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

Dzień zakończy się koncertem kameralnym „Zagadkowe Trio w Duecie“ z cyklu Muzeum Muzyki o godz. 17:00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie. W koncercie wystąpią artyści z Polski (Baltic Neopolis Quartet) i Niemiec (muzycy z Filharmonii Neubrandenburg), a młodzi uczestnicy projektu i szczecińska publiczność będa mieli okazję usłyszeć dzieła będące przedmiotem warsztatów.

Oba wydarzenia są bezpłatne.

Informacja i zapisy na warsztaty: tel. 504 716 740, biuro@balticneopolis.pl 

O wejściu na koncert zdecyduje kolejność przybycia.


Kontakt:

biuro@balticneopolis.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.