Polmic - FB

kalendarium konferencji (W)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

Warsztaty muzyczne Varmia Musica Academia - Lidzbark Warmiński, 25 lipca – 2 sierpnia 2015


Organizator:  Towarzystwo Muzyczne Medius

Towarzystwo Muzyczne Medius zaprasza na warsztaty muzyczne Varmia Musica Academia w Lidzbarku Warmińskim.

Varmia Musica Academia to warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania rozmaitych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno­instrumentalnej (głównie XVII, XVIII i XIX wiecznej). Skierowane są głównie do studentów lub absolwentów akademii i uniwersytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.

Uczestnicy przez ponad tydzień będą mogli korzystać z codziennych zajęć indywidualnych z wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, brać udział w licznych wykładach i dyskusjach poruszających istotne zagadnienia związane z tzw. historyczną praktyką wykonawczą oraz prezentować swoje umiejętności podczas popołudniowych i wieczornych koncertów, współtworząc tym samym program festiwalu „Energa Varmia Musica”. Instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansę nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas licznych ku temu okazji. Warsztaty adresowane są także do zespołów kameralnych, zarówno tych działających na stałe, jak i tworzonych ad hoc. Specjalnie dobrani w tym celu wykładowcy, wykorzystując swoje doświadczenie w kameralistyce, prowadzić będą osobne, niezależne od indywidualnych, zajęcia.

Dodatkowym walorem tegorocznej edycji kursu będą spotkania ze specjalistami, którzy wszystkim zainteresowanym pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z tremą i stresem oraz skutecznego zarządzania swoją karierą. Podczas kursu przewidywane są także spotkania i konsultacje z budowniczymi instrumentów.
 

Wykładowcy:
• Anna Mikołajczyk – sopran
• Zbigniew Pilch – skrzypce i altówka
• Marek Niewiedział – oboje historyczne
• Tomasz Wesołowski – fagoty historyczne
• Benjamin Bayl – klawesyn, kameralistyka
• Mirosław Feldgebel – fortepian, kameralistyka
• Marta Niedźwiecka – klawesyn, kameralistyka
• Ewa Mrowca – klawesyn, realizacja b.c.
• Marcin Szelest – organy, realizacja b.c.
• Jarosław Thiel – wiolonczela
• Dora Ombodi – flet traverso

Więcej informacji oraz zapisy - na stronie: www.academia.varmiamusica.pl

Kontakt:

tel. +48 787 626 508
zgloszenia@varmiamusica.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.