Polmic - FB

kalendarium konkursów (M)

C E F I K M N O S T V W X Z

Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” - Kraków, 21-25 czerwca 2017


Organizator:  Akademia Muzyczna w Krakowie, POSM II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, Stowarzyszenie „Porta Musicae”

W dniach 21-25 czerwca 2017 roku w Krakowie odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem”, którego dyrektorem artystycznym jest adiunkt w Katedrze Fortepianu krakowskiej Akademii Muzycznej dr Gajusz Kęska.

Konkurs powstały na bazie Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” jest pierwszym międzynarodowym monograficznym konkursem pianistycznym organizowanym w Krakowie. Wydarzenie ma promować miasto jako centrum wykonawstwa muzyki Fryderyka Chopina, gdyż to właśnie Kraków w przeszłości był kolebką polskiej szkoły pianistycznej. To tu mieszkali i prowadzili mistrzowskie klasy tacy wybitni pianiści i pedagodzy jak Zbigniew Drzewiecki, Halina Czerny-Stefańska, Regina Smendzianka, Adam Harasiewicz, Tadeusz Żmudziński czy Jan Hoffman.

Pierwsze dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. II Ogólnopolski Konkurs Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” odbił się szerokim echem nie tylko w kraju, ale i za granicą. Fakt ten przekonał nas do powiększenia zasięgu imprezy i nadania jest rangi międzynarodowej.

W tym roku uczestnicy wystąpią w 4 kategoriach wiekowych – uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum, uczniowie liceum i po raz pierwszy absolwenci szkół muzycznych i studenci. Oceniać ich będą wybitni pedagodzy, pianiści, znawcy twórczości Fryderyka Chopina, profesorowie wyższych uczelni z Polski i ze świata. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w auli „Florianka” – sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Łączna pula nagród wynosi 17 500 PLN.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie (na formularzu dostępnym na stronie www.chopinpodwawelem.com) należy przesłać w terminie do 15 maja 2017 roku. Organizatorami Konkursu są Akademia Muzyczna w Krakowie, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. F. Chopina w Krakowie i Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae”.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie internetowej http://www.chopinpodwawelem.pl/


Kontakt:

dr Gajusz Kęska

Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem"

e-mail: chopinpodwawelem@gmail.com

tel.: +48 606 398 070

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie

ul. Basztowa 6

31-134 Kraków

tel.: +48 12 422 20 23 wew. 21

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.