Polmic - FB

kalendarium konkursów ()

C E F I K M N O S T V W X Z

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta” – Kraków, 19.06.2017


Organizator:  Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Sinfonietta per Sinfonietta” pod honorowym Patronatem Krzysztofa Pendereckiego.

Celem Konkursu jest promocja młodych kompozytorów oraz poszerzenie repertuaru na orkiestrę smyczkową.

Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu zatytułowanego Sinfonietta per Sinfonietta na orkiestrę smyczkową o składzie nieprzekraczającym ilości osób: 6-5-4-4-1 i czasie trwania od 5 do 10 minut.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby poniżej 40 roku życia.

Do Jury Konkursu zaproszone zostały uznane autorytety w dziedzinie kompozycji: Joanna Wnuk-Nazarowa, René Staar, Eugeniusz Knapik, Jerzy Kornowicz, Marcel Chyrzyński, Jurek Dybał i Adam Wesołowski.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 2 czerwca 2017 roku. Informacje o laureatach Konkursu i nagrodzonych utworach podane zostaną na stronie Organizatora: www.sinfonietta.pl, do dnia 19 czerwca 2017 roku.

Nagrodą w Konkursie jest premierowe wykonanie zwycięskiego utworu Sinfonietta per Sinfonietta na międzynarodowym Sinfonietta Festival w Krakowie oraz kolejne wykonania w sezonie artystycznym 2017/2018 wraz z profesjonalnym nagraniem video.

POBIERZ: Regulamin Konkursu (PDF)

                  Karta Zgłoszenia       (PDF)

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: http://sinfonietta.pl/konkurs-kompozytorski/ 


Kontakt:

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

ul. Papiernicza 2

31-221 Kraków

office@sinfoniettacracovia.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.