Polmic - FB

kalendarium konferencji ()

A B C D F I K M O P R S V W X Y

46. Konferencja Muzykologiczna Związku Kompozytorów Polskich „Muzyka i miasto”


Organizator:  Związek Kompozytorów Polskich

mmW dniach 12-14 października 2017 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi odbędzie się 46. Konferencja Muzykologiczna Związku Kompozytorów Polskich, której tematyką będą związki muzyki i miasta.

Tytuł konferencji – Muzyka i miasto – wskazuje na relację, jaka zachodzi pomiędzy twórczością i życiem muzycznym a instytucjami i elementami funkcjonalnymi miasta. Ten związek analizowany będzie z różnych perspektyw i w rozmaitych kontekstach, dzięki udziałowi etnologów, historyków, muzykologów i socjologów.

Otwarcie konferencji, podczas którego wręczone zostaną nagrody im. ks. prof. Hieronima Feichta, przewidziane jest na 12 października o godz. 11:00. W ramach konferencji odbędzie również spotkanie pt. Między wsią a miastem z poetką i śpiewaczką ludową Zuzanną Bujok z Wisły, które poprowadzi Arleta Nawrocka-Wysocka (12 października, godz. 17.00).

Program trzydniowych obrad w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Akademii Muzycznej przy al. 1 Maja 4 dopełnią dwa koncerty. blokhaus D to najnowsza część cyklicznego projektu łodzianina Artura Zagajewskiego (12 października, godz. 19.30). Jest rodzajem przestrzennej instalacji dźwiękowej zakomponowanej dla konkretnego pomieszczenia. Prezentacja poprzednich części cyklu odbywała się już w krakowskiej Cricotece i Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a w łódzkiej Akademii zabrzmi w przestrzeni foyer budynku ROKEiDM przy al. 1 Maja. Cechą wspólną cyklu instalacji kompozytora jest nietypowe egzotyczne instrumentarium oraz przeznaczenie dla wykonawców zarówno wykształconych muzycznie, jak i amatorów. Podczas konferencji blokhaus D wykonają m.in. prelegenci i uczestnicy konferencji.

Koncert W 80 minut dookoła świata (13 października, godz. 12.00) zawierać będzie różnorodny program wokalno-instrumentalny, w tym utwory Włodzimierza Korcza oraz Jana Ptaszyna-Wróblewskiego w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii.

Więcej informacji o programie sesji: http://www.amuz.lodz.pl

POBIERZ: Program Konferencji.


Kontakt:

Akademia Muzyczna w Łodzi

al. 1 Maja 4

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.