Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C F I K M N O S T V W X Z

III Ogólnopolski Konkurs Młodych Kompozytorów im. Marka Stachowskiego — Kraków 2018


Organizator:  Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie

Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie ogłasza III Ogólnopolski Konkurs Młodych Kompozytorów im. Marka Stachowskiego pod honorowym patronatem prof. dr h.c. Krzysztofa Pendereckiego adresowany do studentów kompozycji oraz kompozytorów urodzonych po 31 grudnia 1982 roku.

Celem Konkursu jest upamiętnienie postaci Profesora Marka Stachowskiego (1936–2004), wybitnego polskiego kompozytora i pedagoga, jurora konkursów muzyki współczesnej, zasłużonego Rektora i długoletniego Kierownika Katedry Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie.

Przedmiotem III edycji Konkursu w 2018 roku jest utwór o czasie trwania od 9 do 12 minut na trio instrumentalne w składzie: flet (bez odmian), altówka i harfa.

Partytury należy nadesłać w terminie do 12 lutego 2018 roku.

Jury Konkursu w składzie: Zbigniew Bargielski, Marcin Bortnowski, Marcel Chyrzyński i Wojciech Widłak, przyznaje jedną Nagrodę Główną, którą stanowi prawykonanie nagrodzonego utworu w kwietniu 2018 roku na koncercie w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich, współorganizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich – Oddział w Krakowie i Katedrę Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie. Jury może nie przyznać Nagrody Głównej. Dopuszcza się przyznanie wyróżnień honorowych. Decyzja jury jest nieodwołalna i zostanie podana do wiadomości najpóźniej do 23 lutego 2018 roku.

POBIERZ: Regulamin Konkursu (PDF)


Kontakt:

Akademia Muzyczna w Krakowie

Dziekanat Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej

ul. św. Tomasza 43

31-027 Kraków

www.amuz.krakow.pl  

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.