Polmic - FB

kalendarium konferencji (I)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna Fortepian, Organy, Klawesyn, Muzyka Dawna i Jazz - Łódź, 24-28 III 2018


Organizator:  Wydział Fortepianu, Organów, Klawesynu, Muzyki Dawnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi

kWydział Fortepianu, Organów, Klawesynu, Muzyki Dawnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza do czynnego udziału w pierwszej edycji międzynarodowej konferencji naukowo-artystycznej, którą organizuje w dniach 24-28 marca 2018 roku.

Na program konferencji pt. „Fortepian, Organy, Klawesyn, Muzyka Dawna i Jazz” składa się pięć paneli wykładowych poświęconych m.in. historycznym i praktycznym uwarunkowaniom wykonawstwa instrumentalnego, interpretacji muzyki solowej i kameralnej oraz zagadnieniom związanym ze sztuką improwizacji.

Dzień Katedry Organów i Muzyki Kościelnej będzie poświęcony powiązaniom i kontekstom organów i muzyki kościelnej (24 marca). Katedra Fortepianu dedykuje swój dzień problematyce historycznych fortepianów (25 marca). Dzień Katedry Kameralistyki upłynie pod znakiem kameralistyki fortepianowej w aspekcie kształtowania postaw estetycznych i rozwoju artystycznego pianisty (26 marca). Dzień Katedry Klawesynu i Muzyki Dawnej poświęcony będzie poszukiwaniom źródeł muzyki dawnej (27 marca), a ostatni dzień obejmie Katedra Jazzu z tematyką dotyczącą aspektów jazzowej kreacji (28 marca).

Organizatorzy zachęcają do prezentowania w czasie konferencji referatów, które będą publikowane w formie materiałów pokonferencyjnych, oraz przesyłania artykułów do publikacji w recenzowanym czasopiśmie „Notes Muzyczny”, wydawanym przez Wydział Fortepianu, Organów, Klawesynu, Muzyki Dawnej i Jazzu. Każdego dnia konferencji odbywać się będą tematycznie powiązane z programem wykładów koncerty w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Wśród gości zaproszonych na to wydarzenie są m.in. artyści i pedagodzy z Polski (Katowice, Kraków, Łódź, Warszawa, Wrocław) oraz uczelni z Amsterdamu, Bazylei, Göteborga i Triestu. Konferencji towarzyszyć będą także warsztaty dla studentów w zakresie kameralistyki fortepianowej, jazzu i muzyki dawnej.

Do 2 marca 2018 roku nadsyłać można drogą elektroniczną zgłoszenia uczestnictwa z tytułem i formą zgłaszanego wystąpienia.

Więcej informacji na stronie internetowej Akademii: www.amuz.lodz.pl


Kontakt:

a.liszewska@amuz.lodz.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.