Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C F I K M N O S T V W X Z

I Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Witolda Szalonka 2018


Organizator:  Fundacja Phasma-Music

Fundacja Phasma-Music ogłasza pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Witolda Szalonka.

Pomysł na Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Witolda Szalonka, poświęcony pamięci wielkiego polskiego kompozytora XX wieku, zrodził się z idei stworzenia projektu, który miałby na celu promowanie muzyki współczesnej.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kompozytorów w każdym wieku i każdej narodowości. Kompozytor może złożyć kilka utworów dla następujących instrumentów (solo, duet, trio, kwartet): flet, klarnet, obój, fagot.

Kompozycja mogła zostać wydana, wykonana, ale nie wydana na profesjonalnym nośniku CD do końca 2018 roku.

Utwór nie może przekraczać 10 minut.

Wszystkie kompozycje powinny być wysłane pocztą elektroniczną w formacie PDF na adres info@phasma-music.com. Termin złożenia to 10 marca 2018.

Opłata rejestracyjna wynosi 60,00 € za pierwszą kompozycję. Pozostałe kompozycje będą rejestrowane za opłatą 40,00 €.

Dane do przelewu: Phasma-Music, Powiślański Bank Spółdzielczy, ul. Kopernika 28, 82-500 Kwidzyn,

SWIFT: POLUPLPR BANK

ACCOUNT EUR: PL 24 8300 0009 0000 6267 2000 0030

Każdy e-mail wysłany celem złożenia kompozycji powinien zawierać: kompozycję w formacie A4; drugi plik PDF zawierający informację o kompozytorze (nazwisko i adres, narodowość, nr telefonu, email, stronę www, krótkie CV); oświadczenie potwierdzające oryginalność kompozycji, która nie została zarejestrowana na profesjonalnym nośniku CD do końca 2018 roku; autoryzację do wykonania, publikacji, nagrywania i nadawania utworu; potwierdzenie wpłaty opłaty rejestracyjnej za pośrednictwem systemu PayPal (+ płatność PayPal) lub przelewu bankowego (wszystkie opłaty za przelew i opłaty bankowe ponosi wnioskodawca).

Formaty plików inne niż PDF nie będą akceptowane. Nie ma formularza rejestracyjnego.

Dane osobowe kompozytorów i ich kompozycje wybrane do finału zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero po ustaleniu wyników fazy eliminacyjnej konkursu. Kompozytorzy, którzy nie dotrą do ostatniej fazy, pozostaną anonimowi także po zakończeniu konkursu.

Konkurs składa się z dwóch etapów: fazy eliminacji i finału. Po zakończeniu eliminacji maksymalnie 16 kompozycji zostanie wybranych przez jury do finału 31 marca 2018 r. Końcowa faza konkursu będzie się składać z dwóch wieczornych koncertów, które odbędą się w Kwidzynie w dniach 5 i 6 czerwca 2018 r. w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. Zwycięska kompozycja zostanie ogłoszona pod koniec drugiego wieczoru.

Członkowie jury: Marcel Chyrzynski (Polska), Dagfinn Koch (Norwegia), Miroslaw Pachowicz (Polska), Mark Hartt-Palmer (Wielka Brytania), Dariusz Przybylski (Polska), Michail Travlos (Grecja/Polska).

Laureat konkursu otrzyma nagrodę Witolda Szalonka o wartości 1000 Euro (brutto). Ponadto zostanie przyznanych 7 specjalnych wyróżnień, w tym profesjonalne nagranie, które zostanie wydane komercyjnie w 2018 roku przez PHASMA MUSIC - Willowhayne (Naxos Music Group), a także certyfikat laureata.

Decyzja jury jest nieodwołalna. 

Szczegółowe informacje - na stronie: http://www.phasma-music.com


Kontakt:

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.