Polmic - FB

kalendarium kursów (M)

9 A B C E I K L M N O P S V W X Y Z

Międzynarodowy Kurs Kompozytorski „Synthetis” – Radziejowice, 29.VII – 10 X 2018


Organizator:  Fundacja „Ogrody Muzyczne”

Profesor Zygmunt Krauze i Fundacja „Ogrody Muzyczne” serdecznie zapraszają młodych kompozytorów (bez limitu wieku!) do udziału w Międzynarodowym Kursie Kompozytorskim „Synthetis” 2018, który odbędzie się w Radziejowicach w terminie 29 lipca – 10 sierpnia 2018 roku.

Międzynarodowy Kurs Kompozytorski „Synthetis”, którego dyrektorem artystycznym jest prof. Zygmunt Krauze, stanowi reaktywację słynnych kursów kompozytorskich organizowanych w latach 80. i 90. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia indywidualnych zajęć z uczestnikami tegorocznego Kursu przyjęli tak wybitni kompozytorzy, jak Chen Yi (Chiny), Mauricio Sotelo (Hiszpania), Ondřej Adámek (Czechy) i Johannes Kreidler (Niemcy). Kursanci będą również mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z artystami-rezydentami. W tym roku będą to muzycy tworzący renomowany niemiecki zespół E-MEX, którzy na koncercie finałowym wykonają wybrane utwory skomponowane w trakcie trwania Kursu.

Kurs tradycyjnie odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach – oddalonym o 50 km od Warszawy malowniczo położonym pięknym kompleksie, który dzięki swojej niezwykłej atmosferze stał się miejscem pracy i wypoczynku, odwiedzanym przez wielu twórców kultury: muzyków, pisarzy, plastyków, aktorów oraz reżyserów filmowych i teatralnych.

Ostateczny termin zgłoszeń to 31 maja 2018.

„Synthetis” współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji oraz formularz aplikacji dostępne są na stronie internetowej: www.synthetis.pl 


Kontakt:

info@synthetis.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.