Polmic - FB

kalendarium konkursów (O)

C E F I K M N O S T V W X Z

Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia – Sułkowice, 8–9 VI 2018


Organizator:  Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, który odbędzie się w dniach 8–9 czerwca 2018 roku.

Celem Konkursu jest rozwój talentu muzycznego dzieci, prezentacja osiągnięć artystycznych i promocja najzdolniejszych uczniów, podnoszenie kompetencji i umiejętności metodyczno-pedagogicznych nauczycieli oraz popularyzacja twórczości Profesora Antoniego Cofalika, wybitnego pedagoga i kompozytora licznych utworów dla dzieci i młodzieży.

Otwarte przesłuchania odbędą się w dniach 8–9 czerwca 2018 roku w Sali Koncertowej mieszczącej się w budynku internatu ZSZiO w Sułkowicach (ul. 1 Maja 66). W przypadku dużej liczby zgłoszeń przesłuchania konkursowe mogą rozpocząć się 7 czerwca 2018 roku.

W przesłuchaniach mogą wziąć udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia, zarówno cyklu sześcioletniego jak i czteroletniego, grający na skrzypcach lub altówce. Uczestnicy będą poinformowani o kolejności przesłuchań do dnia 26 maja. Organizatorzy zapewniają akompaniatora: należy skontaktować się z organizatorami do dnia 19 maja br.

W programie obowiązkowym Konkursu znalazły się utwory ze zbiorów autorstwa Antoniego Cofalika: W zoo, W cyrku i Ptaszarnia.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a dla nagrodzonych przewidziane są nagrody rzeczowe. Dla najlepszego uczestnika Konkursu przewidziana jest nagroda specjalna Profesora Antoniego Cofalika. Laureaci i wyróżnieni zobowiązani są do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów, który odbędzie się po ogłoszeniu wyników w Sali Koncertowej w Sułkowicach.

Zgłoszenia Uczestników na wypełnionej Karcie Zgłoszenia oraz potwierdzenie wpłaty wpisowego prosimy przesłać drogą elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 maja 2018 roku na adres: konkurs.skrzypiecialtowki@gmail.com 

Karta Zgłoszenia oraz Regulamin dostępne do pobrania na stronie internetowej Szkoły Muzycznej I st. im. O. Kolberga w Czasławiu: www.smczaslaw.pl

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.


Kontakt:

Klaudia Dzieża

tel. 511 956 116

konkurs.skrzypiecialtowki@gmail.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.