Polmic - FB

kalendarium konkursów (M)

C F I K M N O S T V W X Z

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta” – Kraków, 18 V 2018


Organizator:  Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia zaprasza do udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Sinfonietta per Sinfonietta” pod honorowym patronatem Krzysztofa Pendereckiego.

Celem Konkursu jest promocja młodych kompozytorów oraz poszerzenie repertuaru na orkiestrę smyczkową.

Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu zatytułowanego Sinfonietta concertante na skrzypce i wiolonczelę solo oraz na orkiestrę smyczkową w maksymalnym składzie 5-4-3-3-1 i o czasie trwania od 7 do 12 minut.

Do Jury Konkursu zaproszone zostały uznane autorytety w dziedzinie kompozycji: Joanna Wnuk-Nazarowa, René Staar, Eugeniusz Knapik, Jerzy Kornowicz, Marcel Chyrzyński, Jurek Dybał i Adam Wesołowski.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 maja 2018 roku. Informacje o laureatach Konkursu i nagrodzonych utworach podane zostaną na stronie Organizatora: www.sinfonietta.pl, do dnia 6 czerwca 2018 roku.

Nagrodą w Konkursie jest premierowe wykonanie zwycięskiego utworu Sinfonietta concertante na międzynarodowym Sinfonietta Festival w Krakowie oraz kolejne wykonania w sezonie artystycznym 2018/2019 wraz z profesjonalnym nagraniem video.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: http://sinfonietta.pl/konkurs-kompozytorski/ 


Kontakt:

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

ul. Papiernicza 2

31-221 Kraków

office@sinfoniettacracovia.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.