Polmic - FB

kalendarium kursów (V)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

VI International Lutosławski Youth Orchestra – Szczecin, 27 VIII – 1 IX 2018


Organizator:  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie po raz szósty organizuje międzynarodowe warsztaty orkiestrowe International Lutosławski Youth Orchestra dla młodych muzyków, które odbędą się w dniach 27 sierpnia –1 września 2018 roku.

Pierwsza odsłona projektu ILYO odbyła się w 2013 roku, gdy cały świat świętował setną rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego. Od tej pory co roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do swojej siedziby młodych muzyków z Polski i innych państw europejskich, by pod okiem cenionych instrumentalistów i pedagogów, mogli poznawać twórczość patrona orkiestry.

Rekrutacja trwać będzie do 20 lipca 2018 roku. Żeby do niej przystąpić, należy zarejestrować się na stronie internetowej http://ilyo.filharmonia.szczecin.pl/ i wypełnić formularz. Na podstawie nagrań, zamieszczonych w formularzu, jury złożone z dyrygenta i tutorów, wybierze muzyków (w wieku 18-30 lat), z którymi spotka się w sierpniu na warsztatach w Filharmonii w Szczecinie.

Uczestnicy w ostatnim tygodniu sierpnia będą pracować w Filharmonii w Szczecinie nad repertuarem finałowego koncertu. Oprócz ostatniej, IV Symfonii patrona projektu – Witolda Lutosławskiego, w programie znajdą się także Tańce z Galánty Zoltána Kodàly'ego oraz II Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina.

W tym roku odbędą się dwa koncerty – po obu stronach polsko-niemieckiej granicy. 31 sierpnia orkiestra ILYO wystąpi na estradzie złotej sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, dzień później zaś zagra w Neubrandenburgu, w wyjątkowej przestrzeni Konzertkirche. Orkiestrę już po raz drugi poprowadzi maestro Rune Bergmann – Dyrektor Artystyczny Filharmonii w Szczecinie, a muzykom towarzyszyć będzie pianista Piotr Alexewicz.

Pełne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego oraz wykładowców znajdują się na stronie internetowej projektu http://ilyo.filharmonia.szczecin.pl/ 


Kontakt:

Matylda Grączewska - koordynator projektu

matylda.graczewska@filharmonia.szczecin.pl 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

ul. Małopolska 48

70-515 Szczecin

www.filharmonia.szczecin.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.