Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

A C E F G I K M N O S T V W X Z

I Konkurs Klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz studiów licencjackich – Tarnowskie Góry, 24-26 XI 2019


Organizator:  Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej

W dniach 24-26 listopada 2019 w Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej, którego siedziba znajduje się w Pałacu w Rybnej, odbędzie się I Konkurs Klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz studiów licencjackich.

Celem konkursu jest popularyzacja literatury klawesynowej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki XX i XXI wieku, a także klawesynu współczesnego z dźwigniami pedałowymi do zmian rejestrów. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami i pedagogami.

Występy uczestników oceniać będzie trzyosobowe Jury powołane przez Organizatora w składzie: prof. Elżbieta Stefańska, prof. Ewa Piasecka i dr Aleksandra Gajecka-Antosiewicz.

Laureaci zostaną uhonorowani nagrodami płytowymi i dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. I nagrodą w IV i V grupie wiekowej będzie możliwość prezentacji koncertowej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Nagrodzeni uczestnicy zobowiązani są do udziału w koncercie laureatów.

Centrum zaprasza do Pałacu również wielbicieli muzyki klawesynowej: Konkurs jest otwarty dla publiczności. Konkurs rozpocznie się recitalem prof. Elżbiety Stefańskiej pt. „Elżbieta Chojnacka in memoriam”, wieńczącym cykl koncertów pt. „Dwa nurty”. W dniu koncertu odbędzie się również ekspozycja poświęcona Elżbiecie Chojnackiej.

Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie oraz oświadczenie opiekuna osób niepełnoletnich wraz z dowodem wpłaty należy przesłać do dnia 31 października 2019 roku na adres hduet@wp.pl. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin i Karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie https://www.aleksandragajecka-antosiewicz.com/centrum-wsp%C3%B3%C5%82czesnej-muzyki-klawesynowej-el%C5%BCbieta-chojnacka-center/ 


Kontakt:

Hanna Balcerzak

tel. +48 696-949-419

email: hduet@wp.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.