Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

A C E F G I K M N O S T V W X Z

II Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika dla uczniów szkół muzycznych I stopnia – Sułkowice, 5–6 VI 2021


Organizator:  Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, który odbędzie się w dniach 4–6 czerwca 2021 roku w Punkcie Nauczania w Sułkowicach (ul. 1 maja 66).

Głównym celem Konkursu jest promocja młodych utalentowanych uczniów, upowszechnienie muzyki skrzypcowej oraz popularyzacja twórczości prof. Antoniego Cofalika, zasłużonego pedagoga i autora licznych utworów dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo ogólnopolskie spotkanie uczniów i nauczycieli stanowi okazję do wymiany doświadczeń, rozwijania pasji i umiejętności muzycznych. W programie obowiązkowym Konkursu znalazły się utwory ze zbiorów autorstwa Antoniego Cofalika: W zoo, W cyrku i Ptaszarnia.

W przesłuchaniach mogą wziąć udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia z całej Polski, zarówno cyklu sześcioletniego, jak i czteroletniego, grający na skrzypcach lub altówce. Organizatorzy zapewniają akompaniatora (należy skontaktować się z organizatorami). Uczestników oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Antoniego Cofalika.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci również nagrody rzeczowe. Dla najlepszego uczestnika Konkursu przewidziana jest nagroda specjalna prof. Antoniego Cofalika. Laureaci i wyróżnieni zobowiązani są do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów, który odbędzie się po ogłoszeniu wyników w Sali Koncertowej w Sułkowicach.

Zgłoszenia uczestników należy przesłać drogą elektroniczną na adres: konkurs.skrzypiecialtowki@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 maja 2021 roku.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne są do pobrania na stronie internetowej Szkoły Muzycznej I st. im. O. Kolberga w Czasławiu http://www.smczaslaw.pl/artykul/95/2/1279.html 


Kontakt:

Klaudia Dzieża

tel. 511 956 116

konkurs.skrzypiecialtowki@gmail.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.