Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny MusicAlive – online 2020


Organizator:  World Piano Teachers Association Poland, Instytut Sztuk Muzycznych w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Music AliveWorld Piano Teachers Association Poland oraz Instytut Sztuk Muzycznych w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym MusicAlive, który odbędzie się online na przełomie czerwca i lipca 2020 roku.

Konkurs jest przeznaczony dla pianistów do 25 roku życia i przeprowadzony zostanie w pięciu kategoriach wiekowych. Uczestników oceniać będzie międzynarodowe grono jury – znani pianiści z Polski, Włoch, Szwajcarii, USA, Cuby, Węgier, Tajwanu, Serbii i Portugalii. Wybór laureatów dokonany zostanie na podstawie przesłanych linków do nagrań video.

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2020 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 lipca.

W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne oraz stypendia na kursy mistrzowskie w ramach Lunigiana Music Festival (pula nagród – ponad 15 000 zł), koncerty i wykłady w ramach planowanego na przyszły rok I Międzynarodowego Sympozjum Pianistyki i Edukacji Muzycznej, organizowanego przez World Piano Teachers Association Poland oraz Instytut Sztuk Muzycznych w Cieszynie. Nauczyciele laureatów I miejsc dostaną zaproszenia na wszystkie wydarzenia w ramach I Międzynarodowego Sympozjum Pianistyki i Edukacji Muzycznej 2021 roku. Każdy laureat dostanie międzynarodowy dyplom wydany przez WPTA Poland.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym materiały do pobrania, znajdują się na stronie https://us.edu.pl/instytut/ismuz/2020/06/08/i-miedzynarodowy-konkurs-pianistyczny-musicalive-online/ 


Kontakt:

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Bankowa 12

40-007 Katowice

E-mail: Anna.Kijanowska@us.edu.pl 

Tel.: 33 854 6117 (sekretariat Instytutu Sztuk Muzycznych w Cieszynie)

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.