Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki 2020


Organizator:  Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza nauczycieli muzyki ze szkół ogólnokształcących do wzięcia udziału w IV Konkursie dla Nauczycieli Muzyki na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny o muzyce polskiej.

Rok szkolny 2019 / 2020 postawił przed nauczycielami nowe wyzwania. Przez kilka miesięcy wszyscy intensywnie uczyliśmy się pracy zdalnej. Nauczyciele korzystali z narzędzi cyfrowych, przygotowując dla swoich uczniów rozmaite materiały dydaktyczne i prowadząc lekcje za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Zdobyte w ten sposób doświadczenia będzie można wykorzystać w konkursie na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny poświęcony polskiej muzyce należącej do repertuaru klasycznego (od średniowiecza do współczesności), przygotowany z myślą o uczniach szkół podstawowych. Organizatorzy szczególnie polecają sięgnięcie po repertuar muzyki polskiej z lat 1795–1918, objęty programem Dziedzictwo Muzyki Polskiej (http://dziedzictwomuzykipolskiej.pl/).

By wziąć udział w konkursie należy napisać scenariusz, który posłuży do przygotowania nagrania, nagrać lekcję, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go wraz z nagraniem i scenariuszem. Można także skorzystać z nagrania, które już zostało zrealizowane, jeśli powstało ono w tym roku. Na nagraniach nie mogą być widoczni uczniowie.

Nagrania o długości od 20 do 25 min. wraz ze scenariuszami i formularzami zgłoszeniowymi należy nadsyłać przez https://wetransfer.com/ do dnia 30 października 2020 roku na adres edukacja@nifc.pl

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

1. najlepsza lekcja dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej;

2. najlepsza lekcja dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli pracujących w szkołach ogólnokształcących. Nauczyciele ze szkół muzycznych nie powinni brać w nim udziału. Jeśli nauczyciel pracuje zarówno w szkole muzycznej, jak i ogólnokształcącej, jego zgłoszenie zostanie uwzględnione – musi jednak reprezentować szkołę ogólnokształcącą.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie https://nifc.pl/pl 15 listopada 2020 roku. Do wygrania atrakcyjne nagrody sponsorowane przez firmę Yamaha: sprzęt grający dla nauczyciela i pianino dla szkoły.

Szczegółowe informacje – na stronie https://nifc.pl/pl 


Kontakt:

edukacja@nifc.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.