Polmic - FB

kalendarium konferencji (K)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

Konferencja online „Usłysz przyszłość – wyzwania ekologii akustycznej" – Szczecin, 16 II 2021


Organizator:  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Jak będzie brzmiała przyszłość? Podczas konferencji organizowanej 16 lutego 2021 roku o godz. 10.00 przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki” zaprezentowane zostaną różne perspektywy badawcze ekologii akustycznej – antropologiczne, filozoficzne, socjologiczne, medioznawcze, a także z dziedzin medycyny – otolaryngologiczne i neuropsychologiczne. Konferencja online „Usłysz przyszłość – wyzwania ekologii akustycznej” odbędzie się na platformie ZOOM.

Nasze środowisko i przestrzeń publiczna zanieczyszczone są hałasem. Rozwiązania w tym zakresie proponuje ekologia akustyczna. Konferencja będzie próbą kompleksowego wglądu w polską refleksję na temat ekologii akustycznej. W ramach ogólnopolskiego sympozjum swoje doświadczenia wymienią przedstawiciele środowiska naukowego, aktywiści trzeciego sektora, pracownicy firm związanych z akustyką i ośrodków medycznych. Refleksje teoretyczne skonfrontowane zostaną z praktykami artystycznymi i pedagogicznymi.

Udział w wydarzeniu wezmą m. in. prof. Dariusz Brzostek (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. Tomasz Misiak (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), dr Jadwiga Zimpel (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr Anna Dąbrowska (Centrum Słuchu i Mowy Medincus). Kompozytorka Anna Zaradny wygłosi referat Dźwięk i architektura, zmysły i przestrzeń / iluzja i Deep Listening. Kompozytor dr Michał Janocha opowie o nowoczesnych aplikacjach i rozwiązaniach technologicznych przydatnych w kształceniu słuchu. Natomiast muzykolog Krzysztof B. Marciniak („Glissando”) zaprezentuje swoje rozważania na temat Ekologia dźwięku. Uczymy się słuchać od nowa.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/ 

Uczestnikom przesłany zostanie link do wydarzenia, materiały konferencyjne oraz po zakończeniu – zaświadczenie o uczestnictwie.


Kontakt:

https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/ 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.