Polmic - FB

kalendarium kursów (M)

9 A B C E I K L M N O P S V W X Y Z

Marin Alsop i NOSPR: kurs mistrzowski dla dyrygentek i dyrygentów – Katowice, 10–14 V 2021


Organizator:  NOSPR

NOSPRJedna z najważniejszych dyrygentek na świecie. Pierwsza dyrygentka Wiedeńskiej Symfonicznej Orkiestry Radiowej, dyrektorka Orkiestry Symfonicznej w Baltimore. Marin Alsop na zaproszenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach poprowadzi w maju kurs mistrzowski dla młodych dyrygentek i dyrygentów z Polski. Wysyłać zgłoszenia można do 15 marca 2021.

Udział w kursie daje wyjątkową możliwość doskonalenia swojego warsztatu pod okiem mistrzyni. To również szansa, żeby rozpędzić swoją karierę i zaistnieć na światowej scenie. Potwierdzają to historie uczestniczek prowadzonego przez Marin Alsop programu stypendialnego dla dyrygentek, który pomógł wypromować wiele znakomitych osobowości. Są wśród nich również Polki: ciesząca się międzynarodowym uznaniem Marzena Diakun, a także mianowana niedawno dyrektorem muzycznym Opéra national de Lorraine w Nancy Marta Gardolińska oraz tegoroczna laureatka programu mentorskiego Dallas Opera Barbara Dragan.

Organizowany przez NOSPR kurs przeznaczony jest dla polskich dyrygentek i dyrygentów w wieku od 18 do 30 lat. Zarówno udział, jak i zakwaterowanie na czas warsztatów są bezpłatne. Uczestnicy zmierzą się z repertuarem, który stanowi program koncertu Marin Alsop i NOSPR, który odbędzie się 14 maja 2021 w ramach festiwalu Katowice Kultura Natura. Przez pierwsze dwa dni młodzi dyrygenci będą mogli uczestniczyć w próbach, a także pracować z kwintetem smyczkowym oraz pianistą nad wybranymi utworami. Trzeciego dnia każdy z uczestników stanie na podium dyrygenckim i będzie mógł poprowadzić fragment próby z orkiestrą pod okiem Marin Alsop. Próby uczestników kursu z orkiestrą będą transmitowane na żywo w Internecie.

Aby się zgłosić, należy w terminie do 15 marca 2021 wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.nospr.org.pl. Warunkiem zgłoszenia się jest załączenie dwóch nagrań wideo, na których kandydat dyryguje dwoma kontrastującymi utworami muzycznymi. Spośród nadesłanych zgłoszeń Marin Alsop wybierze czynnych uczestników kursu. Kandydaci, którzy nie zakwalifikują się do czynnego uczestnictwa, są serdecznie zaproszeni do udziału jako obserwatorzy.


Kontakt:

Szczegółowe informacje – na stronie https://nospr.org.pl/pl/aktualnosci/zglos-sie-na-mistrzowski-kurs-dyrygencki-pod-kierunkiem-mari 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.