Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

A C E F G I K M N O S T V W X Z

II Konkurs klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej – 11–13 X 2021, Tarnowskie Góry


Organizator:  Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej

Centrum Współczesnej MuCWMKzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej zaprasza uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz studentów studiów licencjackich do udziału w II Konkursie Klawesynowym im. Elżbiety Chojnackiej, który odbędzie się w dniach 11–13 października 2021 roku w Pałacu w Rybnej (Tarnowskie Góry).

Innowacyjnością konkursu jest prezentacja programu zawierającego utwór barokowy oraz współczesny (w grupie IV i V obowiązkowe dwie pozycje repertuarowe z XX i XXI wieku, w tym jedna kompozytora polskiego) do wykonywania na kopii instrumentu historycznego lub na klawesynie współczesnym.

W bieżącym roku do Jury Konkursu zaproszono artystów będących ambasadorami kultury i sztuki: prof. Elżbietę Stefańską uhonorowaną medalami srebrnym i złotym „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (Przewodnicząca Jury), kompozytora Adama Wesołowskiego odznaczonego medalem brązowym „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Aleksandrę Gajecką-Antosiewicz – spadkobierczynię i następczynię Elżbiety Chojnackiej.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 20 września 2021 na adres hduet@wp.pl. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w pięciu kategoriach:

  • Grupa I - uczniowie klas I - III szkół muzycznych I stopnia,
  • Grupa II - uczniowie klas IV - VI szkół muzycznych I stopnia,
  • Grupa III - uczniowie klas I - III szkół muzycznych II stopnia,
  • Grupa IV - uczniowie klas IV - VI szkół muzycznych II stopnia,
  • Grupa V - studenci studiów licencjackich.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu organizatorzy publikują na stronach http://palacrybna.pl/pl  oraz https://www.aleksandragajecka-antosiewicz.com/konkurs-klawesynowy-im-el%C5%BCbiety-chojnackiej/ 


Kontakt:

Hanna Balcerzak

tel. 696-949-419

e-mail: hduet@wp.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.