Polmic - FB

kalendarium kursów (K)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej Profesora Ryszarda Karczykowskiego – 10–17 X 2021, Radziejowice


Organizator:  Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach

Karczykowski RyszardKurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej profesora Ryszarda Karczykowskiego odbędzie się w Domu Pracy w Twórczej w Radziejowicach w dniach 10–17 października 2021. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12 września. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (max. 12 osób) wyboru uczestników dokona Profesor.

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprasza studentów i absolwentów wyższych szkół muzycznych na Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej wybitnego śpiewaka operowego, który poprowadzi wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie – profesor Ryszard Karczykowski.

Znany śpiewak Ryszard Karczykowski koncertował na najsławniejszych scenach świata. Obecnie jest profesorem klasy śpiewu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie, a kursy mistrzowskie prowadzi w wielu krajach Europy i w Azji, zasiada także w jury międzynarodowych konkursów.

W Radziejowicach corocznie spotyka się z wyselekcjonowanymi studentami: aby zostać uczestnikiem zajęć trzeba przysłać nagranie, które jest następnie oceniane przez prowadzącego.

Kursy odbywają się w trybie indywidualnym, każdy ze studentów oddzielnie pracuje nad utworami pod okiem Profesora. Jest to także czas, podczas którego można wysłuchać rad i uwag na dalszą artystyczną drogę. Program obejmuje codzienne lekcje z Profesorem wraz z pianistą-korepetytorem. Program będzie zawierać pracę nad techniką wokalną i świadomością pracy ze swoim ciałem, pracę nad repertuarem, jak również dyskusje i ćwiczenia grupowe. Wiedza, talent oraz doświadczenie Profesora Ryszarda Karczykowskiego będzie na pewno cenną pomocą na dalszej artystycznej drodze Studentów.

Całkowity koszt uczestnictwa w kursie to 1500 zł. W cenie znajdują się lekcje z Profesorem i akompaniatorem, noclegi oraz wyżywienie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Zajęcia odbywają się w inspirujących wnętrzach Pałacu w Radziejowicach.

Zgłoszenia do udziału w Kursie Mistrzowskim przyjmowane są drogą mailową: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl 

Formularz zgłoszenia – do pobrania na stronie internetowej: www.palacradziejowice.pl 


Kontakt:

kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.