Polmic - FB

kalendarium konferencji (I)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Artystyczna „AltoPortrety – altówka solo i w muzyce kameralnej” – Łódź, 19-20 X 2021


Organizator:  Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

AMKatedra Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza na wydarzenia w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Artystycznej „AltoPortrety – altówka solo i w muzyce kameralnej”. W dniach 19-20 października 2021 zaplanowano dwa koncerty złożone z minirecitali oraz wykłady specjalistyczne.

Celem Konferencji jest próba ukazania altówki i jej walorów dźwiękowych przez pryzmat brzmienia jako instrumentu solowego i kameralnego. Wiążąca się z tym dowolność doboru repertuaru, jak i swoisty „mix” altówki solo oraz w różnych składach kameralnych, pozwoli dostrzec i docenić jej uniwersalne brzmienie, a także rozwój techniki gry na tym instrumencie. Uczestnikom wydarzenia zostanie przybliżony repertuar altówkowy zarówno tradycyjny, jak i reprezentujący z muzyką najnowszą.

Wykłady wygłoszą: prof. Marcin Murawski (Akademia Muzyczna w Poznaniu), prof. Bogusława Hubisz-Sielska (Akademia Muzyczna w Krakowie) oraz łódzkie pedagożki – dr hab. Dorota Stanisławska oraz prof. Róża Wilczak (organizatorka i kierowniczka artystyczna wydarzenia).

Konferencja „AltoPortrety” odbędzie się w Pałacu Karola Poznańskiego przy ul. Gdańskiej 32 – głównej siedzibie Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W ramach koncertów zabrzmią utwory B. Dowlasza, B. Schaeffera, R. Twardowskiego, K. Grzeszczaka, a także L. van Beethovena i R. Schumanna.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Szczegółowe informacje i harmonogramy dzienne znajdują się na stronie: http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/altoportrety-altowka-solo-i-w-muzyce-kameralnej 


Kontakt:

http://www.amuz.lodz.pl/ 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.