Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

IV Lusławicka Orkiestra Talentów 2021


Organizator:  Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Lusławicka Orkiestra Talentów, jeden z najważniejszych i posiadających najdłuższą tradycję program Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, powraca w czwartej odsłonie. Zgłoszenie kandydatury w ramach naboru może być dokonane wyłącznie przez dedykowany do tego formularz na stronie Centrum do dnia 21 października 2021 roku (do godz. 24:00).

Idea Lusławickiej Orkiestry Talentów odzwierciedla najważniejsze cele Europejskiego Centrum Muzyki: towarzyszenie młodym utalentowanym muzykom w ich rozwoju, zapewnianiu możliwie najlepszych ku temu warunków, a przede wszystkim możliwość zetknięcia się z wielkimi autorytetami świata muzycznego oraz czerpania z tych relacji umiejętności, doświadczenia oraz inspiracji.

Dotychczasowe edycje, w których uczestniczyły kolejne roczniki niezwykle uzdolnionych młodych instrumentalistów, były dla nich zaproszeniem do pierwszych doświadczeń grania w orkiestrze, dając jednocześnie szansę współpracy ze znakomitymi profesjonalnymi muzykami. Wśród artystów, którzy kształtowali LOT podczas kolejnych spotkań, wymienić należy przede wszystkim dr hab. Monikę Bachowską, sprawującą opiekę artystyczną nad programem wybitną dyrygent specjalizującą się w pracy z zespołami młodzieżowymi, a także muzyków pracujących z poszczególnymi sekcjami: solistów i liderów takich orkiestr, jak NOSPR czy Sinfonietta Cracovia. Młodzi muzycy mieli także okazję dzielić scenę z wybitnymi wykonawcami: Anne-Sophie Mutter, Agatą Szymczewską czy Apollon Musagette Quartet, koncertując w Lusławicach, Krakowie, Warszawie czy Katowicach.

Najbliższe, inauguracyjne spotkanie LOT zaplanowane jest na listopad tego roku. Wybrana w ramach procesu rekrutacji grupa młodych skrzypków, wiolonczelistów oraz kontrabasistów otrzyma zaproszenie do udziału w programie i utworzy Orkiestrę w kształcie, w którym będzie ona funkcjonować przez kolejne dwa lata.

Warunkiem udziału w procesie rekrutacji jest spełnienie regulaminowych warunków oraz wypełnienie poniższego formularza.

http://penderecki-center.pl/zgłoszenia/ 


Kontakt:

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Lusławice 250

32-840 Zakliczyn

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.