Polmic - FB

kalendarium kursów (M)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

Mistrzowskie Kursy Pianistyczne „Mistrz i uczniowie" – Tarnowskie Góry, 29 IV – 3 V 2022


Organizator:  Pałac w Rybnej

POLMICW dniach 29 kwietnia – 3 maja 2022 w Pałacu w Rybnej odbędą się Kursy Pianistyczne organizowane w ramach Mistrzowskich Kursów „Mistrz i uczniowie". Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz dla studentów. Zapisy trwają do 17 kwietnia 2022 roku.

Program zawiera m.in. lekcje indywidualne, zajęcia z kameralistyki i czytania a vista, wykłady dotyczące historii i budowy fortepianu, a także zagadnień wykonawczych utworów J. S. Bacha, warsztaty z realizacji nagrań audio-wizualnych. Kursy mają na celu przygotowanie uczniów do konkursów, a także egzaminów wstępnych do szkół muzycznych II stopnia oraz na uczelnie wyższe. Organizatorzy oferują dostęp do sal ćwiczeniowych wyposażonych w dobrej klasy instrumenty i zapewniają możliwość zakwaterowania i wyżywienia.

Podczas koncertu podsumowującego kurs w wykonaniu uczniów zabrzmi muzyka różnych epok i styli.

Pedagogami tegorocznej edycji są: dr hab. Agnieszka Kopińska, dr Anna Czaicka-Jaklewicz, dr Szczepan Kończal, dr Łukasz Trepczyński, mgr Maciej Słapiński, mgr Mateusz Meisner.

Szczegółowe informacje można znaleźć na ulotce oraz w karcie zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej Pałacu w Rybnej ( www.palacrybna.pl) w zakładce Mistrzowskie Kursy, a także na stronie facebookowej – www.facebook.com/pianistycznerybna 


Kontakt:

Mateusz Meisner

e-mail: kursy@palacrybna.pl 

tel. 698 292 188

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.