Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

I Wakacyjne Kursy Nowej Muzyki - Bydgoszcz, 28 VII - 6 VIII 2022


Organizator:  Fundacja Harmonie i Hałasy

polmicI Wakacyjne Kursy Nowej Muzyki organizowane przez Fundację Harmonie i Hałasy odbędą się w Bydgoszczy, w dniach 28 lipca- 6 sierpnia 2022. Kursy adresowane są do studentów akademii muzycznych i uczniów wyższych klas szkół muzycznych II stopnia. Nabór trwa do 17 czerwca 2022.

Uczestnikami kursów mogą być wszystkie osoby w wieku od 16 lat. Kursy są otwarte dla wszystkich zainteresowanych poznaniem i pogłębianiem znajomości zagadnień związanych z wykonywaniem zaawansowanych form muzyki XX i XXI wieku – zarówno młodzi muzycy dysponujący pewnymi kompetencjami, jak osoby o mniejszym doświadczeniu w tym zakresie otrzymają programy zajęć odpowiednie do potrzeb i oczekiwań.

Zajęcia prowadzą: Szymon Bywalec (zespoły), Joanna Freszel - Soprano (głos), Adam Kosmieja (fortepian), Anna Kwiatkowska (skrzypce), Ewa Liebchen (flet), Mikołaj Pałosz (wiolonczela), Julian Paprocki (klarnet), Miłosz Pękala (perkusja), Mateusz Ryczek (utwory z elektroniką), Martyna Zakrzewska (fortepian).

Wydarzenia kursów odbędą się w salach Akademii Muzycznej, Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz z w zabytkowym Pałacu w Ostromecku.

W programie przewidziane są cztery koncerty w wykonaniu wykładowców kursów (solo i w zespołach) oraz cztery koncerty prezentujące dokonania uczestników (solo i w zespołach kameralnych). Jeden wieczór przeznaczony jest na wprowadzenie do technik relaksacyjnych szczególnie przydatnych w pracy muzyka. Wieczór w mieszczącym się muzeum fortepianów pałacu w Ostromecku będzie wydarzeniem o charakterze artystycznym, ale także okazją do dyskusji oraz mniej formalnych rozmów uczestników z wykładowcami.

Na koncertach wykładowców wykonane zostaną ważne pozycje repertuaru ostatnich dziesięcioleci oraz utwory reprezentujące nowe tendencje w muzyce. Oprócz wykładowców z Polski wystąpią także muzycy znanego dobrze na scenie międzynarodowej zespołu BIT20 Ensemble z Bergen w Norwegii, który jest partnerem projektu „Nowa muzyka, nowi wykonawcy, nowa publiczność”.

Informacje: www.harmoniesnoises.com/kurs 


Kontakt:

harmonie.kursy@gmail.com

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.