Polmic - FB

kalendarium konkursów (X)

A C E F I K M N O S T V W X Z

XVI Konkurs Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego - Płock, 28 XI - 2 XII 2022


Organizator:  Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Płocku

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Płocku zapraszają do udziału w XVI Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego, który odbędzie się w dniach 28 listopada – 2 grudnia 2022. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 6 listopada.

Celem Konkursu, mającego bogatą, ponad trzydziestoletnią historię (pierwszy konkurs, jeszcze pod nazwą Dziecięcy Konkurs Pianistyczny im. prof. Ludwika Stefańskiego, odbył się w 1990 roku), jest – oprócz scalania środowiska młodych pianistów i wymiany doświadczeń – uczczenie pamięci wybitnych pianistów i pedagogów: Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego.

W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół muzycznych I i II st., niebędący studentami wyższych szkół artystycznych. Dopuszcza się udział uczestników kształcących się poza oficjalnym szkolnictwem artystycznym, jak również uczestników zagranicznych – spełniających wymogI Konkursu.

W Konkursie przewidziane są następujące nagrody :

  • Nagroda i tytuł Laureata za zdobycie I, II lub III miejsca,
  • wyróżnienia,
  • Nagrody specjalne: Nagroda Specjalna Jury im. Haliny Czerny-Stefańskiej za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina, Nagroda Specjalna prof. Elżbiety Stefańskiej za najlepsze wykonanie utworu Johanna Sebastiana Bacha, Nagroda Specjalna P. Teruyuki Okady, Nagroda Specjalna Płockiej Orkiestry Symfonicznej – w formie udziału w koncercie symfonicznym w charakterze solisty.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej i do udziału: https://www.gov.pl/web/psmplock/edycja-xvi2 


Kontakt:

Dyrektor Artystyczny Konkursu – mgr Mariusz Tytman, Kierownik Sekcji Fortepianu i Organów PSM I i II st. w Płocku

tel. kontaktowy – 609 208 825

e-mail – mariusz.tytman@gmail.com 

PSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku

tel. 24 262 24 70

e-mail: bserwatka@psmplock.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.