Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

II Mistrzowskie Kursy Instrumentalne „Oczarowany wirtuoz” - Dobczyce, 3-9 VII 2023


Organizator:  Impresariat Artystyczny „Oczarowani Muzyką”

DobczyceKursy 3.7.23

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

W dniach 3–9 lipca 2023 w Dobczycach odbędą się II Mistrzowskie Kursy Instrumentalne „Oczarowany wirtuoz”. Przeznaczone są dla dzieci (od 8 roku życia) i młodzieży szkół artystycznych I i II stopnia oraz studentów uczelni muzycznych. W tym roku kursy poprowadzą Łukasz Błaszczyk, Monika Szweda (skrzypce), Grzegorz Frankowski (kontrabas), Agata Igras (flet), Tomasz Polak (klarnet), Gajusz Kęska (fortepian) oraz Konrad Mastyło (warsztaty zespołowe). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca.

W trakcie kursów wykładowcy przeprowadzą po 5 lekcji (45 min.) dla każdego z uczniów. Każdy uczestnik ma możliwość pracy z akompaniatorem (2 x 20 min.).

Na zakończenie kursów odbędzie się koncert wykładowców i uczestników (8 lipca), w programie którego znają się dzieła polskich twórców. Odbędzie się polskie prawykonanie II Koncertu na fortepian, orkiestrę smyczkową i kotły Miłosza Magina: w roli solisty wystąpi Gajusz Kęska, natomiast za pulpitem dyrygenckim stanie Marek Hampel. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa również dlatego, że podczas koncertu wybrani przez prowadzących kursów uczniowie będą mieli możliwość zaprezentowania utworu ze swojego repertuaru z Orkiestrą Krakowskiego Syndykatu Kulturalnego.

Cena kursu zawiera nocleg i całodzienne wyżywienie.

Tegoroczne wydarzenie dofinansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Mecenatu I, oraz Gminy Dobczyce.

Partnerem jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne PWM.

Regulamin dostępny jest na stronie: https://szkolamuzyczna.dobczyce.pl/stowarzyszenie/kursy-mistrzowskie 


Kontakt:

oczar.muz@gmail.com

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.