Polmic - FB

kalendarium kursów (S)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

Szczecin Classic Academy - Szczecin, 27 IV – 3 V 2024


Patronat medialny nad Festiwalem Szczecin Classic sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

KursSzczecinClassic 24Baltic Neopolis Orchestra zaprasza do udziału w Szczecin Classic Academy - kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów-pedagogów w wyjątkowym miejscu, w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Szczecin Classic, który odbędzie się w dniach 27 kwietnia - 3 maja 2024 roku w Szczecinie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca.

Tegoroczny kurs muzyczny wyróżnia nowa koncepcja artystyczna: w programie znajdą się zajęcia indywidualne z kilkoma pedagogami, zajęcia w grupach kameralnych i próby z orkiestrą kameralną. Ponadto uczestnicy będą mogli przygotować i wykonać koncerty z najwybitniejszymi mistrzami-pedagogami z najważniejszych uczelni artystycznych Europy.

Dodatkowo zaplanowano wykłady o strategiach rozwoju kariery oraz zajęcia taneczne.

Szczecin Classic Academy to projekt skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych, w tym instrumentalistów (grupa instrumentów smyczkowych) oraz zespołów kameralnych (składy dowolne).

O kwalifikacji na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Przygotowano ograniczoną liczbę indywidualnych miejsc w podziale na instrumenty:

  • Skrzypce -20 osób
  • Altówka – 10 osób
  • Wiolonczela – 10 osób
  • Kontrabas – 5 osób
  • oraz zespoły kameralne

Szczegółowe informacje i regulamin - na stronie https://szczecinclassic.pl/faq2-3/ 


Kontakt:

aplikuj@szczecinclassic.pl

Biuro festiwalowe tel. +48 660 326 575

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.