Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C F I K M N O S T V W X Z

III Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Opus 966


Organizator:  Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis

Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966.

Opus 966 to konkurs dla młodych kompozytorów, organizowany w Poznaniu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przedmiotem konkursu jest utwór sakralny na chór mieszany a cappella do tekstu w języku łacińskim lub polskim.

Przed uczestnikami konkursu stanie niecodzienne zadanie - skomponowania utworu nawiązującego do Chrztu Polski i tradycji muzyki chrześcijańskiej, składającego się z... 966 znaków muzycznych. Dotychczas w ramach I i II edycji powstało prawie 50 takich kompozycji. Zgłoszone prace będzie oceniać jury, złożone z utytułowanych polskich kompozytorów, którym przewodzić będzie Paweł Łukaszewski.

Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 30 kwietnia 2015, zaś utwory konkursowe aż do 3 sierpnia 2015. Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie www.opus966.pl

Ogłoszenie laureatów konkursu, wręczenie nagród i koncert prawykonań nagrodzonych kompozycji odbędzie się 7 listopada 2015 roku w Poznaniu. Nagrodzone utwory zostaną wykonane przez Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.
 
Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.


Kontakt:

Katarzyna Banaszak - Kierownik Biura Konkursu
tel. +48 662 422 102
info@opus966.pl
www.opus966.pl
facebook.com/opus966

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.