Polmic - FB

kalendarium konferencji (S)

A B C D F I K M O P R S V W X Y

Seminarium Bachowskie - Warszawa, 10 grudnia 2014


Organizator:  Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja UW

Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja UW zapraszają do udziału w cyklu lekcji i wykładów publicznych połączonych z muzyką pt. „Seminarium Bachowskie”. Cyklu rozpocznie się 10 grudnia 2014 roku o godz. 19.00 w Starej Bibliotece UW lekcją publiczną z koncertem, zatytułowaną Wszystko o Bachu i tylko o nim.

„Seminarium Bachowskie UW” stanowić ma cykl wydarzeń popularnonaukowych w roku akademickim 2014-2015 i kierowany jest do szerokiej publiczności, młodzieży akademickiej i licealnej. Będą to otwarte wykłady i lekcje publiczne, prowadzone przez polskie i światowe autorytety w dziedzinie badań nad muzyką i życiem Jana Sebastiana Bacha. Towarzyszyć im będą koncerty w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Cykl „Seminarium Bachowskie” realizowany będzie dzięki dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działania upowszechniające naukę. Stanowi przy tym popularnonaukowe dopełnienie programu koncertowego „BACH 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”.

Podczas pierwszej lekcji dyskutować o twórczości Lipskiego Kantora będą prof. Mirosław Perz i dr hab. Szymon Paczkowski – uznani polscy muzykolodzy, autorytety w dziedzinie badań nad Bachem w Polsce i na świecie. Część muzyczną wypełnią: Sonata nr 3 d-moll BWV 527 w wersji na dwoje skrzypiec i basso continuo oraz polskie prawykonanie odkrytej w roku 2005 bachowskiej ody na cześć księcia Wilhelma Ernsta von Sachsen-Weimar Alles mit Gott und nichts ohn’ ihn BWV 1127. Wystąpią: Iwona Leśniowska-Lubowicz (sopran) i zespół Royal Baroque Ensemble pod kierunkiem Lilianny Stawarz.

Wstęp wolny.


Kontakt:

KULTURA.UW kultura@uw.edu.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.