Polmic - FB

wykonawcy (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Kamil Kosecki,

kompozytor i fagocista; ur. 11 maja 1984, Kielce. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku czternastu lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie fagotu. W 2010 roku ukończył studia kompozycji pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bagińskiego oraz klasę fagotu pod kierunkiem prof. Z. Płużka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również absolwentem Studiów Podyplomowych Muzyki Filmowej, Komputerowej oraz Twórczości Audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Już w pierwszych latach nauki zaczął komponować uwory muzyki klasycznej, począwszy od muzyki kameralnej po muzykę symfoniczną. Jego pierwszym dziełem, które zaprezentował między innymi przed Wojciechem Kilarem, jest Sonata na fagot i fortepian. W dorobku kompozytorskim posiada utwory na instrumenty solowe, zespoły kameralne, a także chór i orkiestrę symfoniczną oraz muzykę elektroniczną, komputerową i filmową.

Kamil Kosecki jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich zarówno na polu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym, m.in.: I nagrody VIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego w Krakowie za utwór Magnetismo (2010), IV nagrody i Nagrody Specjalnej PWM na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim ''Musica Sacra 2007" Częstochowa – Warszawa – Cambridge za Lacrimosę (2007), wyróżnienia na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Krakowie "Muzyka Ogrodowa", Nagrody Towarzystwa Przyjaciół im. Fryderyka Chopina w Kielcach, Nagrody Prezydenta Miasta Kielc „Nadzieja Kielc”, I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. A. Didura w Sanoku, I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na hejnał dzielnicy Wilanów, I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim we Wrocławiu za operę dla dzieci za operę Nasz las. W 2008 roku został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Z. Herberta w Toruniu oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. I. J. Paderewskiego w Bygoszczy. W tym samym roku otrzymał nagrodę Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach „Talenty Świętokrzyskie”. Otrzymał również wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Fagotowym im. C.M. von Webera we Wrocławiu. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2013 roku zdobył I nagrodę (ex aequo) na 54. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda za utwór Muzyczna maszyna.

Jego kompozycje były wykonywane m.in. na Świętokrzyskich Dniach Muzyki w Kielcach, Festiwalu „Gaude Mater” w Częstochowie, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Festiwalu „Musica Moderna” w Łodzi, Festiwalu "Probaltica” w Toruniu i Warszawie, Leo Festiwalu we Wrocławiu, Festiwalu "Alkagran” w Czechowicach-Dziedzicach, w Filharmonii Trondheim Symfoniorkester w Norwegii oraz podczas Electronic Music Week w Szanghaju.

Jest twórcą hejnału dzielnicy Wilanów w Warszawie napisanego z okazji 325. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, którego premiera nastąpiła 7 września 2008 roku .Obecnie hejnał rozbrzmiewa z dzwonnicy codziennie o godzinie 12 w południe.

aktualizacja: czerwiec 2013 (ai)