Polmic - FB

indeks osób (P)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Katarzyna Pietroń,

pianistka; ur. 10 lutego 1983. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w zakresie gry na fortepianie w klasie prof. Kazimierz Gierżoda (dyplom w 2008), teorii muzyki (dyplom w 2008) i dyrygentury chóralnej w klasie prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza (dyplom z wyróżnieniem – w 2009). Ukończyła także roczny staż artystyczny na macierzystej uczelni w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej. Obecnie jest studentką studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Między 2005 a 2013 rokiem koncertowała i uczestniczyła wielokrotnie w kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, prowadzonych przez wybitnych pianistów, m.in. Philippe’a Giusiano, Aleksieja Orłowieckiego, Dinę Joffe, Eugene Indjica, Janusza Olejniczaka, Zbigniewa Raubo, Johna O’Connora, Kevina Kennera oraz Dang Thai Son'a. Ostatnio doskonaliła swój warsztat u Andrzeja Jasińskiego na XX Międzynarodowych Kursach Pianistycznych we Wrocławiu. W zakresie dyrygentury pracowała pod kierunkiem maestro Johnattana Bretta jako czynny uczestnik II International Masterclass w Radomiu.

Występuje pod patronatem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej oraz warszawskich ośrodków promocji kultury. Regularnie koncertuje też w Pałacu na Wyspie w Łazienkach oraz bierze udział w Maratonach Chopinowskich.

Współpracuje także z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w charakterze instruktora emisji głosu, prowadząc zajęcia ze studentami. Jest autorką książki poświęconej problemom dykcji i emisji głosu pt. Autoprezentacja w zakresie pracy głosem, wydanej nakładem wydawnictwa UKSW. Jest również związana z Warszawską Operą Kameralną oraz Filharmonią Narodową w Warszawie jako korepetytor-pianista.

W 2014 roku nakładem wydawnictwa Acte Préalable ukazała się jej debiutancka płyta z działami Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina i Claude’a Debussy’ego.

Jest Członkinią Zarządu Koła Solistów i Kameralistów SPAM.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)

Strona internetowa pianistki: www.katarzynapietron.pl