Polmic - FB

indeks osób (E)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Piotr Ejsmont,
pianista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiował w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz w klasie kompozycji prof. Aleksandra Lasonia.
Jako pianista i kameralista ma na swoim koncie wiele nagród zdobytych na konkursach międzynarodowych, w tym I nagroda na Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Częstochowie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy. Dwukrotnie – jako uczeń, a później jako student – zostawał laureatem nagrody dla najlepszego pianisty na konkursie Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej w Warszawie. Podczas krajowych przesłuchań i konkursów instrumentalnych zdobył kilka nagród za najlepszy akompaniament.
Jest cenionym wykonawcą muzyki współczesnej, dokonał kilku krajowych i światowych prawykonań najnowszej muzyki polskiej na liczących się festiwalach m.in. na "Warszawskiej Jesieni", na Festiwalu Nowej Muzyki w Ostravie, podczas Śląskich Dni Muzyki Współczesnej oraz festiwalu Ars Cameralis we Wrocławiu.
Ma w swoim dorobku również nagrania kompozycji współczesnych m.in. Figures in waves Jerzego Kornowicza. Nagranie to zostało nagrodzone podczas Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO w Amsterdamie. Płyta CD z pieśniami Felixa Fourdraina w wykonaniu Liliany Górskiej (mezzosopran) i Piotra Ejsmonta, która została wydana przez Acte Préalable, zdobyła tytuł Płyty Miesiąca miesięcznika "MUZYKA21". Jego własne dzieła kompozytorskie, przeznaczone na różne składy instrumentalne, doczekały się prawykonań w kraju i za granicą, były prezentowane między innymi podczas Festiwalu Muzyki Nowej w Bytomiu.
Obecnie Piotr Ejsmont pracuje na stanowisku starszego wykładowcy Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu gdańskiej Akademii Muzycznej.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)