Polmic - FB

indeks osób (S)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Michał Szałach,

skrzypek, solista i kameralista; ur. 14 sierpnia 1984, Toruń. Asolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Pawła Radzińskiego (dyplom z wyróżnieniem). Od 2007 roku związany z macierzystą uczelnią, gdzie obecnie pracuje w Katedrze Kameralistyki.

Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich w Polsce, a także w Finlandii, m.in. u takich pedagogów jak Konstanty Andrzej Kulka, Jadwiga Kaliszewska, Marcin Baranowski, Victor A. Pikayzen, Sergiej Kravchenko, Vadim Brodski. Jest laureatem V nagrody na VII Konkursie Skrzypcowym im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2008).

Koncertował jako solista i kameralista w Polsce oraz wielu krajach Europy m.in. we Włoszech, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Finlandii. Jako solista występował z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Inowrocławską Orkiestrą „Pro Arte”. Od 2008 roku jest członkiem BMF Piano Trio, w którym wstępuje wraz z pianistą Bartłomiejem Weznerem oraz wiolonczelistą Filipem Syską.

aktualizacja: lipiec 2016 (ac)