polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

indeks osób (B)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z Ł

Łukasz Błaszczyk,

skrzypek. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi i Konserwatorium Muzyczne w Enschede. Kształcił się u Zakhara Brona, Iwony Wojciechowskiej, Aleksandra Kramarova. Jest laureatem licznych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych i kameralnych m.in. XI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz Konkursu Europejskiej Unii Radiowej w Lubljanie Jako solista i kameralista koncertuje na całym świecie.
W roku 1999 jako jeden z koncertmistrzów uczestniczył w tournee Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana. Prowadzi intensywną działalność jako juror konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, a także jako pedagog na licznych kursach i warsztatach skrzypcowych.
Obecnie jest profesorem w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie kieruje pracą Katedry Instrumentów Smyczkowych. Studenci i absolwenci Łukasza Błaszczyka są zdobywcami głównych nagród na międzynarodowych i krajowych konkursach, zarówno skrzypcowych jak i kameralnych.
Za swoją bogatą działalność artystyczną został uhonorowany Nagrodą Polskiej Akademii Nauk, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi.

grudzień 2016 (mkk)