Polmic - FB

wykonawcy (B)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Krzysztof Bobrzecki,

śpiewak (baryton). Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Ukończył również Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku, specjalizując się w reklamie i public relations. Muzyczną edukację rozpoczął w rodzinnym Białymstoku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej. Naukę kontynuował na wydziale wokalno-aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Minkiewicza. Swe umiejętności wokalne doskonalił biorąc udział w seminariach i kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Paula Esswooda, Ingrid Kremling, Bogdana Makala, Urszulę Kryger.
Ma w swym dorobku artystycznym nagrania płytowe Litanii Ostrobramskich Stanisława Moniuszki i Navidad Nuestra Ariela Ramireza. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych m.in.: Moniuszkowskim Festiwalu Podlasia, Schlossfestspiele Schwerin (Niemcy), Wratislavia Cantans. Występował z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, zespołem Sierra Manta, trio Con Fervore, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Orkiestrą i Polskim Chórem Pokoju, Orkiestrą i Chórem Musica Viva.
Wykonuje muzykę kameralną, szczególnie zaś kompozycje niemieckich i rosyjskich kompozytorów epoki romantyzmu. Brał udział w prawykonaniach utworów współczesnych Tadeusza Trojanowskiego, Anny Marii Przydworskiej. Występuje również w teatrze; uczestniczył m.in. w przedstawieniach Staroświecka Komedia Aleksieja Arbuzowa, Piaskownica Michała Walczaka w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Jest również interpretatorem poezji i prozy.
Od 2008 jest asystentem w klasie śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

grudzień 2016 (mkk)