Polmic - FB

kompozytorzy (Z)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Y Z

Sebastian Zawadzki, pianista, kompozytor i improwizator; ur. 14 października 1991, Toruń. Naukę muzyki rozpoczął w toruńskiej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego I i II stopnia. Ukończył studia magisterskie w Rytmisk Music Konservatorium w Kopenhadze i Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał również udział w ASCAP Film Scoring Workshop z Richardem Bellisem w Los Angeles w 2016 roku.

Do jego najważniejszych osiągnięć należą: II nagroda na Przeglądzie Młodych Zespołów w Gdyni, II nagroda w kategorii solowej na Tarnów Jazz Contest, nagroda indywidualna na Jazz Juniors 2011 w Krakowie, Grand Prix wraz z International Jazzpocalypse oraz nagrodą indywidualną na Europejskim Konkursie Jazzowym w Rzymie, I nagroda Transatlantyk Instant Composition podczas Transatlantyk Film Festival w Łodzi w 2016 roku. Zdobył II nagrodę na konkursie kompozytorskim w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypcowego w Toruniu za Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową.

W swojej twórczości stara się łączyć muzykę jazzową, filmową i improwizowaną. W jego obecnych projektach dominują elementy muzyki klasycznej oraz ambientowej elektroniki, która uzupełnia brzmienie akustycznych instrumentów. Kompozytor określa charakter swojej twórczości jako łagodny i uporządkowany, jako muzykę współbrzmiącą z otaczającą przestrzenią. Wskazuje kulturę skandynawską jako ważny czynnik, który przyczynił się do jego kształcenia muzycznego.

Jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu Nu vandrer liver w reżyserii Sicilii Luny, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes w 2016 roku.

Otrzymał stypendium w ramach konkursu “Jazzowy debiut Fonograficzny 2012”, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca za album Tone Raw, nagrany wraz z Markiem Konarskim, Thomasen Kolarczykiem i Kubą Gudzem. Do jego dorobku płytowego można zaliczyć między innymi takie albumy, jak: Between the Dusk of a Summer Night (Sebastian Zawadzki Music, 2017), Norn (Sebastian Zawadzki Music, 2018), Piano Works Vol. 1 (Sebastian Zawadzki Music, 2018), Piano Works Vol. 2 (Sebastian Zawadzki Music, 2018). Współpracował z polską wytwórnią Fortune Records.  

W 2018 roku rozpoczął współpracę z Richardem Andressonem i Bruno Tagliasacchim Masia w ramach Zawadzki / Andersson / Tagliasacchi Masia Trio.

Mieszka i tworzy w Kopenhadze.

 

aktualizacja: 2019 (wa)

Oficjalna strona kompozytora: https://www.sebastian-zawadzki.com/ 

kompozycje

Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową (2010)
Muzyka do filmu United, We Save w reż. Iben Ravn (2015)
Koncert na fagot i orkiestrę kameralną (2016)
Muzyka do filmu Nu Vandrer Livet w reż. Sicilli Luny (2016)
Muzyka do filmu How You See Me w reż. Kathryn Harriman (2017)
Muzyka do filmu Leaving the Mountain w reż. Sinjuna Balabanoffa (2017)
Muzyka do filmu Knyttet til Helvede w reż. Sicilli Luny (2017)
Muzyka do filmu Aurora Vega w reż. Sicilli Luny (2018)