Polmic - FB

indeks osób (G)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Joanna Garbacz, flecistka; ur. 16 maja 1977, Warszawa. W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fletu prof. Antoniego Wierzbińskiego.
Brała udział zarówno w kursach orkiestrowych (Ochsenhausen, Bayreuth), jak i solowych (Orońsko, Holland Music Sessions, Academie Internationale d`Ete de Nice, Internationale Meisterkurse Zurich, Łódź, Wrocław) prowadzonych przez następujących muzyków: Peter Lukas Graf, Aurele Nicolet, Patric Gallois, Rien de Reede, Janos Balint, Miriam Nastasy, Marina Piccinini, Marzio Conti, Michael M. Kofler, Christian Cheret, Craig Goodman.
Uczestniczyła w wielu konkursach: zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych w Olsztynie (1996), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Gitarowych i Kameralnych Ghitaralia 1996 w Przemyślu, III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Akordeonowych w Chełmie (1998), uczestniczyła w finale konkursu Pacem in terris w Bayreuth w 1998 roku, uzyskała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie w 1999 roku, IV nagrodę na Konkursie Muzyki Francuskiej w Łodzi w 1999, I miejsce na Konkursie o Stypendium Fundacji Yamaha w Krakowie w 2000 roku, I miejsce na Konkursie Fletowym w Warszawie w 2001 roku, III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy) w 2003 roku, wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Konkursie Indywidualności im. Aleksandra Tansmana w Łodzi w 2004 roku, I miejsce na Międzynarodowym Konkusrie Zespołów Kameralnych w Paryżu w 2005 roku. W 2006 roku otrzymała od Prezydenta Miasta Łodzi Indywidualną Nagrodę Naukową za osiągnięcia artystyczne.
Obecnie koncertuje solo oraz w duecie z Jakubem Garbaczem (organy) oraz w innych składach kameralnych w kraju i za granicą. Współpracuje także z orkiestrą „Polish Camerata”. Pracuje w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze asystenta, a także w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Strona internetowa artystki: www.garbacz.art.pl