Polmic - FB

indeks osób (S)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Dagna Sadkowska,

skrzypaczka i kameralistka; ur. 27 listopada 1975, Warszawa. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie, w której studiowała grę na skrzypcach w klasie Krzysztofa Bąkowskiego.
Ma na swoim koncie wiele wykonań i prawykonań utworów współczesnych kompozytorów – zarówno polskich jak i zagranicznych, m.in.: Magdaleny Długosz, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Ziemowita Zycha, Aleksandry Gryki, Aleksandra Lasonia, Laurenca Mossa, Salvatore Sciarino, Bernarda Cavana, Toshio Hosokawy.
Artystka koncertowała na takich festiwalach, jak Festiwal Prawykonań w Katowicach, Warszawska Jesień, Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej w Katowicach, Muzyczny Sejsmograf III w Warszawie, Laboratorium Muzyki Współczesnej w Warszawie, Latająca Akademia Muzyki Współczesnej w Warszawie, Nowe Gdańskie Brzmienia, Ad Libitum w Warszawie, Audio Art w Warszawie i Warszawskie Spotkania Muzyczne.
Od kilku lat działa aktywnie także na scenie muzyki improwizowanej. W ramach projektu „plain music” występowała m.in. z Johnem Edwardsem, Le Quaninh, Johnem Tilbury, Axelem Dornerem, Thomasem Lahnem, DJ Lenarem i wielma inni wykonawcami.
Dagna Sadkowska jest współtwórczynią i członkiem zespołu muzyki współczesnej Kwartludium.
W 2008 otrzymała stypendium w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

aktualizacja: wrzesień 2008