Polmic - FB

indeks osób (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Tomasz Kandulski,

gitarzysta; ur. 12 kwietnia 1986, Poznań. W latach 2006-2010 kształcił się w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Piotra Zaleskiego, którą ukończył z wyróżnieniem. W roku 2008 ukończył również równoległe studia w Conservatorium Maastricht w Holandii w klasie gitary światowej sławy wirtuoza prof. Carlo Marchione.

 Doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich mistrzów, jak Raphaella Smits (Belgia), Carlo Domeniconi (Grecja), Carlo Marchione (Włochy), Antigoni Goni (Grecja), Alexander Swete (Austria), Philippe Villa (Francja), Jeremy Jouve (Francja), David Tanen-baum (USA), Zoran Dukic (Chorwacja), Göran Söllscher (Szwecja) czy Los Angeles Guitar Quartet (USA).

Bierze intensywny udział w kursach gitarowych i muzycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Na swoim koncie ma uczestnictwo w szesnastu konkursach odbywających się w kraju i za granicą, zostając laureatem dwunastu z nich: w 2004 roku zajął II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Trzęsaczu-Rewalu oraz V miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Kutnej Horze (Czechy), w 2005 roku wygrał XV Międzynarodowe Spotkania Gitarzystów w Sanoku oraz został wyróżniony podczas Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Weimarze (Niemcy), w 2006 zajął II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, w 2008 – IV miejsce w XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Jana Edmunda Jurkowskiego w Tychach, w 2009 – w duecie z Sandrą Haniszewską (skrzypce) zajął III miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, a w roku 2010 także wraz z Haniszewską zdobył I miejsce podczas VII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego „Premio Enrico Mercatali” w Gorizii (Włochy) oraz – jako solista – zajął II miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. J.E. Jurkowskiego w Tychach.

Był zapraszany na festiwale takie, jak Międzynarodowe Spotkania Gitarzystów w Sanoku, Międzynarodowy Festiwal GITARA we Wrocławiu, Warszawski Festiwal Gitarowy, Lubuski Festiwal Gitarowy czy European Arts Festival w Mansfield (Wielka Brytania). Jako solista oraz z towarzyszeniem orkiestr występował w wielu miastach w kraju (m.in. w salach Filharmonii poznańskiej, wrocławskiej, zielonogórskiej, świętokrzyskiej, Studio Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie), jak i poza granicami Polski (m.in. Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Słowenia). Ze skrzypaczką Sandrą Haniszewską współtworzy Haniszewska-Kandulski Duo.

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Mini-strów, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz programu Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska”. W 2007 roku był także uczestnikiem prestiżowego programu Huygens Scholarship w Holandii dla najlepszych studentów wszystkich uczelni holenderskich.

Obecnie pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, a także na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

aktualizacja: październik 2010

Strona internetowa artysty: www.tomaszkandulski.com