Polmic - FB

calendar of events

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Lipcowe rocznice

 • 1 lipca – przypada 45 rocznica śmierci chórmistrza, pedagoga i kompozytora Władysława Raczkowskiego (1893-1959)
 • 4 lipca – mija 100 rocznica urodzin znanego kompozytora, skrzypka i dyrygenta Artura Malawskiego (1904-1957)
 • 5 lipca – 50 urodziny obchodzi kompozytor i kontrabasista, dyrektor festiwalu „Warszawska Jesień” Tadeusz Wielecki
 • 6 lipca – 55 urodziny świętuje kompozytorka Anna Buzuk-Lepieszkiewicz oraz przypada 75 rocznica urodzin pianisty i kompozytora - Miłosza Magina (1929-1999)
 • 9 lipca - mija 80 rocznica urodzin dyrygenta Jerzego Procnera
 • 12 lipca - 35 urodziny obchodzi kompozytor Marcin Wierzbicki oraz przypada 100 rocznica urodzin muzykologa Jana Prosnaka (1904-1987)
 • 13 lipca - mija 110 rocznica urodzin kompozytora i pedagoga Kazimierza Jurdzińskiego (1894-1960)
 • 18 lipca - 60 urodziny świętuje polski kompozytor, obecnie na stałe mieszkający w Austrii - Zdzisław Wysocki
 • 23 lipca - 55 urodziny obchodzi kompozytor i pedagog Sławomir Czarnecki oraz przypada 120 rocznica urodzin kompozytora i pianisty Apolinarego Szeluto (1884-1966)
 • 27 lipca - 75 urodziny obchodzi znany muzykolog Ludwik Bielawski
 • 29 lipca - 30 urodziny świętuje kompozytor Maciej Jabłoński oraz mija 40 rocznica śmierci muzykologa i kompozytora Łucjana Kamieńskiego (1885-1964)
 • 31 lipca - przypada 45 rocznica śmierci kompozytora Czesława Żaka (1895-1959)


Już po raz dziewiąty w dniach 4 czerwca – 30 lipca 2004 roku w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Festiwal Muzyczny. W każdy piątek o godz. 19:30 wnętrza zabytkowego sanktuarium wypełni muzyka w wykonaniu znanych artystów z Polski i zagranicy.

Read more


Krakowskie Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" od lat jest organizatorem Letnich Koncertów Organowych, do udziału w których zaproszeni są artyści o światowej sławie, prezentujący muzykę organową. Koncerty odbywają się we wspaniałych wnętrzach kościołów krakowskich.

Program:

LIPIEC

 • 1.07 - Lucas Chorosiński - Bazylika OO Karmelitów, godz. 20.00
 • 8.07 - Christoph Lorenz - Bazylika św. Floriana, godz. 19.30
 • 15.07 - Frederik Albertsson - Bazylika OO Karmelitów, godz. 20.00
 • 22.07 - Józef Serafin - Bazylika Mariacka, godz. 19.30
 • 29.07 - Juan Pardell Sole - Kościół Św. Krzyża, godz. 19.00

SIERPIEŃ

 • 5.08 - Anne Schneider - Bazylika OO Karmelitów, godz. 20.00
 • 12.08 - Łukasz Mateja - organy, Zespół Kameralny "Barock Tune" - Kościół OO Paulinów "Na Skałce", godz. 20.00
 • 19.08 - Marek Kudlicki - Bazylika św. Floriana, godz. 19.30
 • 26.08 - Wieland Meinhold - Bazylika Mariacka, godz. 19.30


Lipcową część zainaugurowanego w piątek 25 czerwca 2004 roku 47. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie wypełni aż dziewięć koncertów. Wśród wykonawców znajdą się tak znani organiści, jak D. Lawrence i E. Anderson z Australii, Leon Kerremans z Belgii, Fabrice Pitrois z Francji, Mario Duella z Włoch, Matti Hannula z Finlandii, Stefano Rattini z Włoch oraz Robert Grudzień i Józef Serafin z Polski.

Read more


VIII Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”
Wrocław, 2-18 lipca 2004
Dziedziniec Arsenału – Muzeum Militariów, ul. Cieszyńskiego 9

Mozart, Ravel, Panufnik, Szostakowicz, Beethoven, Bach, Tremblay, Dworzak, Bartok, Brahms, Chopin, Morley, Greaves, di Lasso, Donato - to tylko część długiej listy kompozytorów, których dzieła będziemy mogli usłyszeć we Wrocławiu od pierwszego weekendu lipca. Starannie ułożony program, znakomici wykonawcy i niepowtarzalny klimat dziedzińca wrocławskiego Arsenału – rusza VIII Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”!

Zbliża się kolejna uczta artystyczna dla miłośników muzyki kameralnej. Wrocław stanie się od 2 lipca polską stolicą tej rzadko grywanej muzyki poważnej. Występy odbędą się w niepowtarzalnej atmosferze średniowiecznego dziedzińca wrocławskiego Arsenału. Zabytkowa architektura, zieleń i cichy śpiew ptaków o zachodzie słońca tworzą specyficzny klimat tego miejsca.
Kameralistyka emanuje szczególnym pięknem - wyjaśnia dyrektor artystyczny Festiwalu, Jan Stanienda. To, w powszechnym odczuciu, najsubtelniejsza gałąź szeroko rozumianej muzyki klasycznej, która poprzez uwypuklenie detali stanowi dla wykonawców najwyższe wyzwanie.
W trakcie ośmiu koncertów publiczność wysłucha znakomitych artystów, w tym Dominikę Falger, Katarzynę Dudę, Huberta Salwarowskiego, Bartosza Bryłę, Piotra Palecznego, Kwartet Śląski i Trio fortepianowe „Dell’ Arte”. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Penderecki String Quartet – znany i ceniony w świecie muzyki zespół z Kanady.
Formuła Festiwalu przewiduje kilka niespodzianek i w tym roku będzie to europejskie prawykonanie Croissant na kwartet smyczkowy Gillesa Tremblay’a oraz koncert Poznańskiego Zespołu Wokalnego Affabre Concinui wykonującego muzykę wokalną od dawnej do współczesnej. Także w ich wykonaniu usłyszeć będzie można opracowanie słynnego Bolera Ravela.
Festiwal zainicjował w 1997 roku skrzypek, kameralista i pedagog – Jan Stanienda, a jego organizatorem jest Fundacja Dla Kultury Muzycznej Wrocławia „Wratislavia”. Wszystkie koncerty odbywać się będą na zabytkowym średniowiecznym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału, przy ul. Cieszyńskiego 9. Festiwal potrwa do 18 lipca 2004. Bilety są do nabycia we wrocławskim OKiS-ie Rynek - Ratusz 24, EMPiK Megastore Rynek 50 oraz w Arsenale na godzinę przed koncertem z możliwością płacenia kartą. Koncerty rozpoczynają się zawsze o godz. 20.00.
Wybierając się na koncerty warto pamiętać, że zarówno nad sceną, jak i nad widownią od kilku lat rozstawiane są specjalne namioty, które w wypadku deszczu nie pozwolą zmoknąć publiczności.

Read more


V Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej "CROSSDRUMMING FESTIVAL"
Warszawa, 30 czerwca – 8 lipca 2004

W dniach 30 czerwca - 8 lipca 2004 roku w Warszawie odbędzie się „CROSSDRUMMING FESTIVAL” – piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej.
Podczas festiwalowych koncertów wystąpią mistrzowie marimby i wibrafonu, wirtuozi kotłów, bębnów oraz multiperkusji. Będzie można obejrzeć i usłyszeć interesujące prezentacje teatru instrumentalnego, widowiska multimedialne, jam sessions, parady uliczne, jazz oraz muzykę etniczną. Gośćmi festiwalu będą znakomici artyści z całego świata reprezentujący odmienne rodzaje muzyki, style i techniki gry: Hakim Ludin, Virgil Donati, Karuna Moorthy, Fritz Hauser, Heinz von Moisy, Jean Geoffroy, Gustavo Aguilar, Evaristo Aguilar, Steven Schick, Mitch Markovich, Tomas Ondrusek, Gaston Sylvestre, David Friedman, Tac Tatoom, Cezary Konrad, Karol Szymanowski, Tomasz Łosowski, Michał Dąbrówka.
Festiwalowi towarzyszą kursy mistrzowskie i prezentacje, Światowy Kongres Perkusyjny, II Międzynarodowy Konkurs Perkusyjny, a od 2 lipca także wystawa instrumentów i akcesoriów perkusyjnych.

W Światowym Kongresie Perkusyjnym Perkusja XXI wieku wezmą udział wybitni soliści oraz profesorowie prestiżowych uczelni całego świata. Ich wystąpienia będą poświęcone problematyce nowych zjawisk estetycznych, technik instrumentalnych i adaptacji dydaktyki perkusyjnej do aktualnych potrzeb. Uczestnicy Kongresu w dyskusji panelowej spróbują określić perspektywy dalszego rozwoju sztuki i edukacji perkusyjnej. Wystąpienia i wykłady kongresu będą prowadzone w języku angielskim i zostaną opublikowane. W ramach Kongresu odbędą się: wykłady, prezentacje, kursy mistrzowskie oraz ogólnopolskie seminarium dydaktyczne dla nauczycieli klas perkusji szkół muzycznych i akademii muzycznych.

Kursy mistrzowskie i prezentacje umożliwią młodym adeptom sztuki perkusyjnej oraz jej entuzjastom kontakt ze znakomitymi artystami z całego świata, reprezentującymi odmienne rodzaje muzyki, style i techniki gry. Będzie to świetna okazja do pogłębienia ich umiejętności i wiedzy o tym fascynującym świecie sztuki.

Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa instrumentów i akcesoriów perkusyjnych odbywająca się na terenie Akademii Muzycznej w Warszawie w dniach 30.06 – 02.07, w godzinach 9.00-19.00. Zakończenie wystawy dnia 02.07 o godz. 14. Ekspozycja będzie ściśle powiązana przestrzennie i czasowo z wystąpieniami wybitnych autorytetów na Światowym Kongresie Perkusyjnym oraz Kursami Mistrzowskimi, prowadzonymi przez znakomitych solistów – pedagogów. Na odwiedzających będą czekać liczne upominki oraz nagrody do wylosowania. Tegoroczni wystawcy: Silesia Music Center, Music Store, Zibi, Interklang, Promusica, Interton, Music Info, Roland, Bertrand, WiP Consulting Wojciech Podolski, Samba Service, Leszek Miziński, Vibrawell.

Read more


W dniach 2 lipca - 14 sierpnia 2004 roku w Krakowie odbędzie się Letni Festiwal Ars Cameralis, organizowany przez Teatr SCENA EL-JOT Krakowskiej Opery Kameralnej. Festiwalowe wieczory wypełnią ciekawe koncerty muzyki klezmerskiej, widowiska muzyczne i baletowe Na wawelskim dworze (16 i 25 lipca) i Miniatury staropolskie (24 lipca), przedstawienie operowe Gaetano Donizetti Don Pasquale (30 i 31 lipca, 13 i 14 sierpnia) oraz widowisko Lirnik Polski Abo Rapsod Wędrowny (8 sierpnia) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańców Dworskich.

Read more


Filharmonia Łódzka zaprasza na koncerty letniego festiwalu "Kolory Polski". Wędrujący festiwal odwiedzi w tym roku Sieradz, Łęczycę, Tum, Wartę, Zduńską Wolę i Lutomiersk. Zainaugurowany 27 czerwca trwać będzie do 28 sierpnia 2004 roku.
"Kolory Polski" to - jak zachęcają organizatorzy - świetna okazja, aby w wakacyjne weekendy wyjechać za miasto, odwiedzić ciekawe miejsca w regionie i wysłuchać w nieznanych wnętrzach dobrej muzyki.

Read more


Koncerty w Łazienkach Królewskich

W roku 1926 w Łazienkach Królewskich w Warszawie został odsłonięty pomnik Fryderyka Chopina, będący dziełem wybitnego rzeźbiarza Wacława Szymanowskiego. Zniszczony podczas wojny, został zrekonstruowany w latach powojennych i w 1958 r. znalazł się na dawnym miejscu. Od roku 1959 odbywają się przy pomniku koncerty chopinowskie z udziałem wybitnych pianistów zapraszanych przez Stołeczną Estradę i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina (organizatorów koncertów). Sezon koncertowy trwa od maja do września, każda niedziela, godz.12.00 i 16.00. Wstęp wolny.

Koncerty w lipcu:

 • 4 lipca
  - godz.12.00 Joanna Marcinkowska
  - godz.16.00 Magdalena Lisak
 • 11 lipca
  - godz.12.00 Anita Krochmalska
  - godz.16.00 Laura Mikkola (Finlandia)
 • 18 lipca
  - godz.12.00 Anna Jastrzębska-Quinn
  - godz.16.00 Iwona Klimaszewska
 • 25 lipca
  - godz.12.00 Rinko Kobayashi
  - godz.16.00 Bogna Hałacz

Szczegółowy program koncertów dostępny jest na stronie internetowej - www.chopin.pl/tifc/lazienki.html


Bazylika św. Brygidy w Gdańsku organizuje w każdą niedzielę począwszy od 13 czerwca 2004 roku aż do 18 lipca o godz. 16.00 Letnie koncerty organowe. W lipcu wystąpią:
 • 4 lipca 2004 - Hanna Dys
 • 11 lipca 2004 - Mariusz Filończuk
 • 18 lipca 2004 - Piotr Michna, Jacek Kotyński.


KONCERTY POD LIPĄ I KONCERTY KRÓLEWSKIE
(Warszawa, 27 czerwca - 29 sierpnia 2004)

Łazienki Królewskie, Letnia Estrada za Starą Pomarańczarnią - godz. 13.30
Wilanów, Taras Różany w Wilanowie - godz. 16.30

Koncerty pod Lipą i Koncerty Królewskie to cykl rokrocznie odbywających się letnich koncertów plenerowych w Łazienkach Królewskich oraz w Wilanowie w każdą niedzielę letnią wakacji (od 27 czerwca do 29 sierpnia). Koncerty stanowią interesującą propozycję na czas, gdy w teatrach i filharmoniach trwa sezon urlopowy, są rodzajem „filharmonii plenerowej”. W tym roku organizatorzy zapraszają do wysłuchania 10 koncertów orkiestr kameralnych, zespołów muzyki dawnej, salonowych oraz promenadowych, wykonujących najbardziej znane przeboje muzyki klasycznej.
Koncerty Królewskie w Wilanowie są na ogół dokładnym powtórzeniem Koncertów pod Lipą z tego samego dnia (ci sami wykonawcy i program). Wstęp wolny.

Read more


KONCERTY LETNIE W LAPIDARIUM
(Warszawa, 4 lipca – 29 sierpnia 2004)

Koncerty w ramach programu Letniej Sceny Lapidarium Muzeum Historycznego m. st. Warszawy (ul. Nowomiejska 6/8) w każdą niedzielę lipca i sierpnia, godz. 14.00.
Głównym pomysłodawcą i organizatorem Sceny Letniej jest Staromiejski Dom Kultury.

Koncerty zespołów, wykonujących przeboje muzyki klasycznej, popularnej, rozrywkowej, filmowej i inspirowanej folklorem z wielu stron świata, które usłyszeć będzie można w różnorodnych brzmieniach i interesujących składach instrumentalnych. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

Read more


Międzynarodowa Nagroda Alexandra Langera 2004
dla Fundacji "Pogranicze" - Sejny, Polska

Dnia 4 lipca 2004 roku o godz.10.00 w Bolzano we Włoszech, podczas międzynarodowego spotkania "Euromediterranea", poświęconego tematowi Europa 25, przykład Polski" fundacja "Pogranicze" z Sejn uhonorowana zostanie Międzynarodową Nagrodą Alexandra Langera. Nagroda ta jest przyznawana osobom i instytucjom, reprezentującym niezależne myślenie, dokonującym odważnych wyborów, prowadzącym pracę społeczną. Podczas uroczystości obecni będą członkowie dyrekcji i założyciele “Pogranicza”: Krzysztof Czyżewski, Małgorzata Sporek-Czyżewska, Bożena Szroeder i Wojciech Szroeder, a także Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego.
Ponadto w spotkaniu uczestniczyć będą m.in.: Irena Grudzińska-Gross, Marek Edelman, Tomas Venclova, Karol Modzelewski, Andrzej Paczkowski, Konstanty Gebert, Michał Radlicki (Ambasador RP we Włoszech), a także: Eva Lichtenberg (austriacki członek Europejskiej Konwencji do prac nad Konstytucją Europejską), Carla Tonini (wykładowca historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie w Bolonii), Renzo Imbeni (Vice-Przewodniczący Parlamentu Europejskiego), Luigi Vittorio Ferrarsi (wykładowca, były ambasador włoski w Niemczech), Mauro Martini (wykładowca orientalistyki na Uniwersytecie w Trento), Wlodek Goldkorn (redaktor kulturalny "L’Espresso"). Laudację z okazji przyznania Nagrody "Pograniczu" wygłosi Irena Grudzińska-Gross.
Dnia 7 lipca w Rzymie przedstawicieli "Pogranicza" przyjmie na uroczystym spotkaniu Pier Ferdinando Casini, Przewodniczący Izby Deputowanych Republiki Włoskiej.
Koncerty Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego odbędą się m.in. w Bolzano, Trento, Rzymie i Trieście.

Read more


Od 5 do 11 lipca 2004 roku trwać będzie w Bydgoszczy Międzynarodowy Festiwal Muzykującej Młodzieży, czyli Bydgoskie Impresje Muzyczne. Jego organizatorami są: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwo Kultury, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Urząd Miasta Bydgoszczy, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy i Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „PAŁAC”. Podczas tygodniowego festiwalu zaprezentują się liczni młodzi wykonawcy z Polski i z zagranicy. Z Belgii przybędzie big-band „Youth Band Crescendo” z Tessenderlo, z Białorusi - zespół instrumentalny „Kupel” z Mińska i zespół cymbalistek „Gold String” z Mińska, z Chin - chór kameralny z Nanjing, z Chorwacji - zespół folklorystyczny „Sesvetska Sela” z Sesvete, z Gruzji - zespół folklorystyczny „Poti” z Tbilisi, ze Szwecji - zespół muzyki rozrywkowej „Made in Malmő” z Malmő, z Ukrainy - orkiestra instrumentów ludowych z Charkowa, a z Węgier - zespół folklorystyczny „Gyomika” z Gyomaendrőd. Polskę reprezentować będzie zespół muzyki dawnej „Cappella Musica Antiqua Bialostocensis” z Białegostoku, zespół perkusyjny „Jeunesses Musicales” z Gdańska, zespół wokalny „Nanenonno” z Bydgoszczy oraz zespół folklorystyczny „Mały Haśnik” z Żabnicy, a także MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA SMYCZKOWA pod honorowym patronatem Wojciecha Kilara kierowana przez Grzegorza Sutta.

Read more


Ósmy Międzynarodowy Festiwal Organowy w Kościele pw. Św. Rodziny w Lublinie – Czubach, zainaugurowany 23 czerwca 2004 roku, potrwa aż do 14 października. W każdą środę lipca o godz. 19.00 odbędą się kolejne koncerty. Muzyczne wieczory wypełni nie tylko solowa muzyka organowa, ale także utwory kameralne z udziałem organów. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Fabrice Pitrois z Francji - organy, Krzysztof Drzewiecki - tenor, organy, Małgorzata Drzewiecka - organy, Robert Grudzień - organy i Trio im. Telemana.

Read more


VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Pelplińskiej
Pelplin, 7 lipca - 1 września 2004, środy godz. 19.00
Dyrektor Festiwalu: Gedymin Grubba

To już szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Pelplińskiej, jedynej tego typu imprezy kulturalnej, organizowanej w tej części województwa pomorskiego. W ciągu pięciu ostatnich lat w ramach Festiwalu odbyło się ok. 60 koncertów, podczas których zaprezentowano ponad 400 utworów różnorodnych pod względem czasu powstania i stylu kompozytorskiego. Wiele recitali do dziś stanowi ważne wydarzenia kulturalne dla regionu. Koncerty miały charakter solowy (organowe), ale także o szerszym składzie (kameralne, chóralne, symfoniczne). Różnorodny rodzaj muzyki umożliwił nie tylko sam kontakt ze sztuką, ale przede wszystkim przyjęcie pewnego punktu widzenia na sposób traktowania muzyki i procesy kształtowania się jej stylów na przestrzeni wieków.
Inicjatywa Festiwalu przyczyniła się również do tak dawno oczekiwanej rekonstrukcji XVII-wiecznych, unikatowych organów bocznych Katedry Pelplińskiej z 1677 roku, które już dziś rozbrzmiewają we wnętrzu tego wspaniałego gotyckiego wnętrza.

Read more


Na letni festiwal Ogrody Muzyczne 2003 zaprasza w dniach 9 lipca - 2 sierpnia 2004 roku Funadacja Ogrody Muzyczne.
Podczas czterech festiwalowych tygodni zostaną zaprezentowane najwspanialsze opery, balety oraz muzyka XX wieku z Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Niemiec i Polski.
Głównych wydarzeń będzie Dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie na wielkim ekranie zaprezentowane zostaną realizacje filmowe najwybitniejszych oper, dzieł baletowych oraz filmy ukazujące zabytki materialne, bogactwo muzeów i piękno architektury, a także filmy muzyczne. Ponadto niedzielne koncerty "na żywo" będą niepowtarzalną okazją do wysłuchania znanych solistów i zespołów reprezentujących osiem europejskich krajów. Każdy koncert i każda projekcja poprzedzone będą spotkaniem ze znaną osobistością polskiego życia politycznego, kulturalnego i społecznego.

Read more


Już po raz czwarty odbywa się w tym roku Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Helu pod honorowym patronatem Jolanty Kwaśniewskiej i Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Gocłowskiego. Po ośmiu koncertach w Koncercie Finałowym 8 sierpnia zaśpiewa organizator festiwalu - Dariusz Paradowski (sopranista) z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Program koncertów:
 • 11 lipca - Koncert Inauguracyjny - Kazimierz Myrlak (tenor), Piotr Rojek (organy)
 • 15 lipca - Cezary Traczewski (flet), Łukasz Długosz (flet), Zdzisława Rychlewska (fortepian)
 • 18 lipca - Koncert studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej z Wrocławia
 • 22 lipca - Magdalena Moszew (sopran), Marcin Ciszewski (kontratenor), Grażyna Troć (fortepian)
 • 25 lipca - Anna Wierzbicka (sopran), Mariusz Godlewski (baryton), Andrzej Nanowski (organy)
 • 29 lipca - Waldemar Wojtal (fortepian)
 • 1 sierpnia - Jolanta Żmurko (sopran), Andrzej Nanowski (organy)
 • 5 sierpnia - Tatiana Szczepankiewicz (sopran), Grażyna Troć (fortepian)
 • 8 sierpnia - Koncert Finałowy - Dariusz Paradowski (sopranista), Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku
W niedziele koncerty odbywają się w kosciele Bożego Ciała o godz. 20.30, a w czwartki - w Muzeum Rybołówstwa Morskiego o godz. 19.00.


Jeśli masz 16 lat, lub więcej, chcesz pracować ze znakomitymi pedagogami, uczestniczyć w wykładach, koncertach i wycieczkach i spędzić niezapomniane dni na intensywnym, letnim kursie muzycznym skontaktuj się z nami.

VI Międzynarodowy Festiwal i Kurs Muzyczny od Chopina do Góreckiego. źródła i inspiracje odbędzie się w dniach 12-24 lipca 2004 roku w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Dyrektorem artystycznym festiwalu i kursu jest Andrzej Dutkiewicz, dziekan Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów. Kurs obejmuje mistrzowskie lekcje w klasach fortepianu, kompozycji i śpiewu - lekcje indywidualne, wykłady, koncerty, a także wycieczki.
Organizatorzy zapraszają na kursy mistrzowskie oraz koncerty w Akademii Muzycznej w Warszawie i w Pałacu w Radziejowicach. Program kursu obejmuje 4 lekcje indywidualne, ćwiczeniówki, udział w wykładach, zespołach kameralnych, koncertach w Warszawie i w Radziejowicach oraz wycieczki do Żelazowej Woli, Radziejowic i Krakowa.
Więcej informacji: w dziale "kursy - sesje"


W dniach 16-25 lipca 2004 roku na Dolnym Śląsku odbędzie się Festiwal Trzech Baroków, organizowany przez Fundację Muzyki Dawnej „Canor”. Dwa festiwalowe tygodnie wypełni 18 koncertów w zabytkowych wnętrzach Wrocławia: Oratorium Marianum, Auli Leopoldina i Sali Wielkiej Ratusza oraz w Zamku Kliczkowie.
Zamierzeniem organizatorów festiwalu było stworzenie imprezy, która prezentowałaby muzykę baroku przez pryzmat trzech największych tradycji muzycznych Europy XVII i XVIII wieku: niemieckiej, francuskiej i włoskiej. Kusi nas - czytamy na stronie internetowej festiwalu (www.3baroki-wroclaw.pl) - by doprowadzić do sytuacji, które w historycznej rzeczywistości nigdy nie miały miejsca, a przecież przy pewnym zbiegu okoliczności mogły się wydarzyć. Chcemy, by we Wrocławiu spotykał się Bach z Haendlem, Telemann z Vivaldim, Lully z Corellim, Biber z Muffatem; pragniemy, by muzyka baroku ukazała się nam jako zjawisko wciąż inspirujące, wciąż tajemnicze i magiczne, wciąż otwarte na nowe interpretacje. Nie możemy skomponować nowej muzyki barokowej, ale możemy próbować spojrzeć na nią tak, jak nikt dotąd.

Read more