Polmic - FB

calendar of events

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Lipcowe rocznice

 • 4 lipca – mija 115 rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta i pedagoga Adama Sołtysa (1890-1968)
 • 5 lipca – 40 urodziny obchodzi kompozytor Zbigniew Zuchowicz
 • 11 lipca – przypada 25 rocznica śmierci kompozytora, pianisty i pedagoga Bolesława Woytowicza (1899-1980) oraz 30 rocznica śmierci kompozytora i dyrygenta Grzegorza Borysa Lomaniego (1893-1975)
 • 17 lipca - mija 20 rocznica śmierci kompozytora i pianisty, od 1932 roku zamieszkałego w Szwajcarii – Czesława Marka (1891-1985)
 • 22 lipca - 75 urodziny obchodzi kompozytor Leoncjusz Ciuciura


Dziewiąta edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” odbędzie się w dniach 1-17 lipca 2005 roku, na dziedzińcu wrocławskiego Arsenału.
Tegoroczny program tradycyjnie już obfituje we wspaniałe utwory światowej kameralistyki. Wśród nich znajdziemy wzruszające Il Tramonto Ottorina Respighiego i wspaniałe Siedem Romansów do słów Aleksandra Błoka Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Urszuli Kryger (mezzosopran). Wieczór sonat w wykonaniu duetu Krzeszowiec-Świtała wypełnią utwory Beethovena, Debussy’ego i Brahmsa, a skrzypek Janusz Wawrowski będzie bohaterem wieczoru w całości poświęconego Mozartowi. Zaraz po Mozarcie usłyszymy Grupę MoCarta, która udowodni, że muzyką klasyczną można się także bawić… do łez.
Festiwal na swój skromny sposób pragnie także uczcić 200. rocznicę śmierci wybitnego włoskiego kompozytora, Luigi Boccheriniego. Koncert poświęcony jego osobie wypełnią kwintety, m.in. Kwintet smyczkowy „L’Uccelliera” oraz Kwintet gitarowy „Fandango”. W pierwszym z nich kompozytor w mistrzowski sposób naśladuje odgłosy zwierząt, zwłaszcza ptaków, w drugim obok klasycznych instrumentów pojawiają się kastaniety, podkreślające hiszpańskie pochodzenie tytułowego tańca. Krzysztof Śmietana, polski skrzypek mieszkający na stałe w Londynie, wystąpi na kolejnym koncercie, tym razem poświęconym Bachowi i jego synowi, Carlowi Philipowi. Towarzyszyć mu będzie młoda oboistka, Kamila Grott, która niedawno nagrała wraz z Orkiestrą Kameralną Wratislavia swoją pierwszą płytę (premiera na przełomie listopada i grudnia).
Finałowy Wieczór wypełni rzadko wystawiana opera komiczna Pimpinone Telemanna w polskiej wersji językowej.
Bilety na koncerty można kupić przez internet (www.Wieczory-w-Arsenale.pl) - przy użyciu karty kredytowej na wszystkie bilety obowiązują ceny ulgowe.

Read more


W dniach 24 czerwca - 23 sierpnia 2005 roku odbędzie się XLVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej. Festiwal organizowany jest corocznie od 1958 roku i jest najstarszym tego typu wydarzeniem muzycznym w Polsce. Koncerty odbywają się w każdy wtorek i piątek począwszy od końca czerwca do końca sierpnia, o godz. 20.00.
Program festiwalu:
 • 24 czerwca Inauguracja
  Roman Perucki – organy, Orkiestra Kameralna Hanseatica
 • 28 czerwca Hanna Dys (Polska)
 • 1 lipca German Torre (Argentyna)
 • 5 lipca Daniel Zaretsky (Rosja)
 • 8 lipca Andrzej Chorosiński (Polska)
 • 12 lipca Silvano Rodi (Włochy)
 • 15 lipca Juhani Romppanen (Finlandia)
 • 19 lipca Edward de Geest (Belgia)
 • 22 lipca Pauli Pietiläinen (Finlandia)
 • 26 lipca David di Fiore (USA)
 • 29 lipca Domenico Severin (Francja)
 • 2 sierpnia José Enrique Ayarra Jarne (Hiszpania)
 • 5 sierpnia Ulrich Stuers (Niemcy)
 • 9 sierpnia Tomasz Glanc (Niemcy)
 • 12 sierpnia Bengt Tribukait (Szwecja)
 • 16 sierpnia Jean-Christophe Geiser (Szwajcaria)
 • 19 sierpnia Ghislain Leroy (Francja)
 • 23 sierpnia Pieter van Dijk (Holandia)


XV Festiwal Mozartowski w Warszawie
(15 czerwca - 26 lipca 2005)


Pierwszy Festiwal Mozartowski został zorganizowany w 1991 roku przez Warszawską Operę Kameralną w ramach Roku Mozartowskiego obchodzonego dla uczczenia 200-lecia śmierci wiedeńskiego kompozytora. Pomysłodawcą imprezy był Stefan Sutkowski - dyrektor Opery. Podczas tego festiwalu artyści WOK wykonali wszystkie (26 tytułów) dzieła sceniczne Mozarta. To osiągnięcie, bez precedensu w historii pojedynczego teatru operowego, wywołało ogromne zainteresowanie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dlatego też Festiwal Mozartowski w Warszawie stał się imprezą coroczną, odbywającą się zawsze pomiędzy 15 czerwca i 26 lipca. Program festiwalu stanowi komplet dzieł scenicznych Mozarta i, zmieniający się co roku, wybór jego utworów koncertowych. Podczas tegorocznego - XV Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oprócz wszystkich dzieł scenicznych zabrzmią koncerty fortepianowe i symfonie wykonywane na instrumentach z epoki oraz koncerty skrzypcowe, kwartety smyczkowe oraz dzieła oratoryjne.

Read more


IX Międzynarodowy Letni Festiwal
"Toruń - Muzyka i Architektura"
2005


W każdą sobotę i niedzielę, poczynając od 26 czerwca a kończąc 28 sierpnia 2005 roku - zawsze o godzinie 19.30 - odbywać się będą koncerty IX Międzynarodowego Letniego Festiwalu "Toruń - Muzyka i Architektura".
Festiwalowe koncerty odbędą się w zabytkowych wnętrzach toruńskiej Starówki: w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Ratuszu Staromiejskim, Zamku krzyżackim, Kamienicy "Pod Gwiazdą", Bazylice Świętych Janów, Kościele Świętego Jakuba, siedzibie Towarzystwa Naukowego, Kościele Ducha Świętego i na Dworze Artusa. Podczas koncertów zabrzmi muzyka od renesansu po współczesność.

Read more


IX Festiwal Opera Viva
24 czerwca - 10 sierpnia 2005

Od 24 czerwca do 10 sierpnia 2005 roku trwać będzie IX Festiwal Opera Viva, organizowany przez Operę Krakowską. Podczas inauguracji, 24 czerwca, w Teatrze im. J. Słowackiego, melomani będą mogli usłyszeć najpiękniejsze arie, duety i uwertury operowe w wykonaniu: Ewy Biegas, Agnieszki Cząstki, Małgorzaty Lesiewicz, Vasyla Grokholskyiego, Przemysława Firka oraz chóru i orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Podczas Festiwalu zostanie wykonana również Traviata i Rigoletto Giuseppe Verdiego, Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta, Orfeusz i Eurydyka Christopha Wilibalda Glucka, Cyrulik sewilski Gioacchino Rossiniego oraz Carmen Georga Bizeta.
W ramach Festiwalu odbędą się spektakle plenerowe na Zamku Królewskim na Wawelu. Nawiązując do obchodów Stulecia odzyskania Wawelu dla społeczeństwa polskiego 1905-2005, Opera wystawi dwa dzieła, w których silnie zaakcentowany jest wątek narodowościowy i wyzwoleńczy: Straszny dwór Stanisława Moniuszki (6, 7 lipca) oraz Toscę Giacomo Pucciniego (15, 16 lipca). Spektakle odbędą się na dziedzińcu zewnętrznym, a widownia przygotowana będzie na prawie 1000 osób.
Ponadto po raz pierwszy festiwalowe koncerty odbędą się również w Barbakanie. W ramach cyklu Barbakan nocą odbędzie się 11 koncertów muzyki operowej oraz instrumentalnej.

Read more


Filharmonia Łódzka zaprasza na koncerty szóstego letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Kolory Polski". Wędrujący festiwal odwiedzi w tym roku Sieradz, Łęczycę, Tum, Wartę, Lutomiersk, Sulejów, Inowłódz, Oporów i Nieborów. Trwać będzie od 25 czerwca do 27 sierpnia 2005 roku.
"Kolory Polski" to - jak zachęcają organizatorzy - świetna okazja, aby w wakacyjne weekendy wyjechać za miasto, odwiedzić ciekawe miejsca w regionie i wysłuchać w nieznanych wnętrzach dobrej muzyki.

Read more


Warszawska Orkiestra Młodych Sinfonia Artis zaprasza na koncerty w ramach cyklu Od Klasyki do rozrywki - Tango. Koncerty odbędą się w dniach: 30 czerwca 2005, godz. 18.00
(Sala Koncertowa ZPSM im. J.Elsnera, ul. Miodowa 22 c), 1 lipca 2005, godz.18.00 (Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, Plac Bankowy 1 - wejście od ul. Elektoralnej) oraz 3 lipca 2005, godz.18.00 (Łazienki Królewskie budynek Podchorążówki, ul. Agrykoli 1).
Program koncertów:
E. Grieg Suita z czasów Holberga
A. Piazzolla Koncert na bandoneon i orkiestrę
Najpiękniejsze tanga m.in.: La cumparsita, Caminito, To ostatnia niedziela, Tango Milonga.
Jako soliści wystąpią: Krzysztof Korban - akordeon oraz zespół alTango i Piotr Rafałko. W roli dyrygenta - Krzysztof Urbański. Aranżacje: Paweł Jankowski, Krzysztof Urbański, Marcin Maciejewski, Tomasz Filipczak.


Letnie Koncerty w Łazienkach Królewskich
2 lipca - 27 sierpnia 2005

Letnie Koncerty w Łazienkach Królewskich to stały cykl koncertowy organizowany od ponad 40 lat przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. W ramach cyklu muzycy, prezentują wybitne utwory kameralne i solowe kompozytorów polskich i światowych. W ostatnich latach przy opracowywaniu programu cyklu koncertowego szczególna uwaga została poświęcona prezentacji utworów rodzimych kompozytorów. W koncertach biorą udział przede wszystkim młodzi, polscy utalentowani artyści. Tegoroczny cykl koncertowy zainauguruje recital skrzypcowy Jakuba Jakowicza (2 lipca), po nim wystąpią m.in. Natalia Sawościanik z recitalem fortepianowym (9 lipca), Kwartet gitarowy Bolero pod kier. Janusza Raczyńskiego (30 lipca). W sierpniu w ramach cyklu wystąpią m.in. zespół Ars Nova, pod dyrekcją Jacka Urbaniaka (6 sierpnia), a także Jarosław Bręk z recitalem wokalnym (20 sierpnia) i Patrycja Piekutowska z recitalem skrzypcowym (27 sierpnia).
Koncerty będą odbywały się w każdą sobotę, o godz. 17.00, w lipcu w Podchorążówce, a w sierpniu w Starej Pomarańczarni.

Ramowy program na lipiec:
 • 2 lipca 2005, godz. 17.00
  Jakub Jakowicz - skrzypce, Bartosz Bednarczyk - fortepian
  Program: W. A. Mozart, L.van Beethoven, H. Wieniawski
 • 9 lipca 2005, godz. 17.00, Recital fortepianowy
  Natalia Sawościanik - fortepian
  Program: F. Chopin, L. van Beethoven, T. Takemitsu
 • 16 lipca 2005, godz. 17.00, Trio fortepianowe
  Agnieszka Kozło - fortepian, Paweł Rybkowski - skrzypce, Nadia Bojadżijew - wiolonczela
  Program: L. van Beethoven, D. Szostakowicz, A. Panufnik
 • 23 lipca 2005, godz. 17.00, Kwartet instrumentów dętych blaszanych "Trombastic"
  Piotr Wawreniuk - puzon altowy, Piotr Dąbrowski - puzon tenorowy, Michał Kiljan - puzon tenorowy, Robert Krajewski - puzon basowy
  Program: A. Jarzębski, G.F. Haendel, H. Mancini, K. Serocki
 • 30 lipca 2005, godz. 17.00 - Kwartet gitarowy "Bolero" pod kierownictwem Janusza Raczyńskiego
  Janusz Raczyński, Rusłana Szewczuk, Maciej Michalak-Regulski, Oskar Nowakowski
  Program: M. Praetorius, M. Ravel, L. Bernstein


5 festiwal OGRODY MUZYCZNE WARSZAWY
1-30 lipca 2005

Koncerty w ramach piątej edycji festiwalu "Ogrody Muzyczne" będą odbywały się od 1 do 30 lipca 2005 roku na dziedzińcu i w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Festiwal organizowany jest przez Fundację Ogrody Muzyczne, Zamek Królewski w Warszawie i Stołeczną Estradę.
Przez cały lipiec, w każdą środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, o godz. 19.30, na wielkim ekranie ustawionym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, prezentowane będą realizacje filmowe najwybitniejszych oper, dzieł baletowych oraz filmy ukazujące zabytki materialne, bogactwo muzeów i piękno architektury, a także filmy muzyczne. Projekcje poprzedzone będą spotkaniami z interesującymi Polakami: artystami, działaczami kultury, sportowcami, dziennikarzami, politykami.
Ponadto w każdy poniedziałek lipca, o godz. 20.00, w ramach cyklu "Passage", w Zamku Królewskim w Warszawie, odbywać się będą koncerty kameralne, podczas których wystąpi m.in. duet Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego 'Elettro Voce' i będzie można usłyszeć prawykonanie kompozycji Zbigniewa Bargielskiego.
Tegoroczny festiwal "Ogrody Muzyczne" będzie wzbogacony o I Letnie Mistrzowskie Kursy Wokalne, które odbędą się w Warszawie, w dniach 18-30 lipca 2005 roku. Kursy poprowadzi amerykańska gwiazda operowa - Grace Bumbry. Dwie lekcje kursu będą otwarte dla publiczności. Na zakończenie festiwalu i kursu - 30 lipca 2005, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbędzie się koncert galowy "Mistrz i jego uczniowie", z udziałem artystki i uczestników kursu. Podczas tego koncertu zostaną przyznane nagrody i stypendia dla najlepszych uczestników.
Kierownictwo artystyczne festiwalu objął Zygmunt Krauze.

Read more


Filharmonia im. Romualda Traugutta zaprasza na piąty Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich, który odbędzie się w dniach 25 czerwca - 31 lipca 2005 roku. Koncerty festiwalowe będą odbywać się we wszystkie soboty i niedziele o godz. 13.00 w Podchorążówce - Muzeum Wychodźstwa Polskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz we wszystkie soboty i niedziele o godz. 15.00 w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie. Wstęp na koncerty jest wolny.

Read more


Muzyka w Starym Klasztorze - Łagiewniki
XVIII cykl koncertowy
24 czerwca - 26 sierpnia 2005

Łódzkie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego zaprasza już po raz 18-ty do pięknego barokowego wnętrza Kościoła Św. Antoniego w Łagiewnikach na koncerty z cyklu Muzyka w Starym Klasztorze. Podczas koncertów wystąpią przede wszystkim organiści, głównie średniego pokolenia, ale także młodzi utalentowani artyści. Obok organistów w każdym koncercie wezmą udział także muzycy innych specjalności: śpiewaczki, wiolonczelista, zespół klarnecistów Claribel, a także liczni w tym roku skrzypkowie.

Read more


Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich
15 maja - 25 września 2005

Koncerty chopinowskie są organizowane przez Stołeczną Estradę i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina od 1959 roku. Recitale chopinowskie z udziałem polskich i zagranicznych pianistów odbywają się każdej niedzieli, o godzinie 12.00 i 16.00 przy pomniku Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich od maja do września.

Koncerty w lipcu:
 • 3 lipca
  godz.12.00 Piotr Banasik
  godz.16.00 Takashi Yamamoto (Japonia)
 • 10 lipca
  godz.12.00 Piotr Szychowski
  godz.16.00 Marian Sobula
 • 17 lipca
  godz.12.00 Joanna Ławrynowicz
  godz.16.00 Janusz Grobelny
 • 24 lipca
  godz.12.00 Maria Korecka
  godz.16.00 Rinko Kobayashi
 • 31 lipca
  godz.12.00 Sviese Cepliauskaite (Litwa)
  godz.16.00 Marta Gozdecka


XXVII Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej odbędzie się w dniach 27 czerwca - 3 lipca 2005 roku. Jest to najpoważniejsza międzynarodowa impreza muzyczna w regionie i jeden z najbardziej znanych festiwali tego typu w Polsce.
W ramach festiwalu zorganizowany zostanie, już po raz piąty, kurs muzyki dawnej, w tym roku zatytułowany Muzyka włoska – Trecento.

Read more


Czwarty w tym roku koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Musica Sacra" w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbędzie się 3 lipca 2005 roku, o godz. 19.00. Program wypełnią utwory polskich kompozytorów współczesnych: Mariana Sawy, Mariana Borkowskiego i Stanisława Moryty.
Wystąpią: Dorota Całek - sopran, Marcin Łukaszewski - flet, Krzysztof Bednarczyk - trąbka, Tomasz Holizna i Magdalena Igras - akordeon, Leszek Mateusz Gorecki i Maria Krajewska - organy.
Program:
Marian Sawa - Fresk na flet i organy, Ecce lignum crucis na organy, Passacaglia na organy
Marian Borkowski - Prolog na trąbkę i organy
Stanisław Moryto - Antyfony na sopran i organy, Conductus na dwa akordeony i organy, Veni Creator na organy.
W ramach tegorocznego Festiwalu "Musica Sacra" planowane są jeszcze trzy koncerty:
KONCERTY POD LIPĄ I KONCERTY KRÓLEWSKIE
(Warszawa, 26 czerwca - 28 sierpnia 2005)

Łazienki Królewskie, Letnia Estrada za Starą Pomarańczarnią - godz. 13.30
Wilanów, Taras Różany Muzeum Pałacu w Wilanowie - godz. 16.30

Koncerty Pod Lipą oraz Koncerty Królewskie to cykl rokrocznie odbywających się letnich koncertów plenerowych w Łazienkach Królewskich (Estrada za Starą Pomarańczarnią) oraz w Wilanowie (Taras Różany Muzeum Pałacu). Historia koncertów plenerowych sięga przełomu lat 70-tych i 80-tych, dlatego też można powiedzieć, że szczycą się one już 25-letnią tradycją. Koncerty stanowią interesującą propozycję na czas, gdy w teatrach i filharmoniach trwa sezon urlopowy. Koncepcja imprezy polega na prezentacji najwybitniejszych orkiestr kameralnych z Polski, a także z zagranicy. W tym roku, podobnie jak i w ubiegłych latach, koncerty będą odbywały się w każdą niedzielę wakacji, od 26 czerwca do 28 sierpnia. Orkiestry zagrają w niedziele dwukrotnie ten sam program - najpierw o 13.30 w Łazienkach i trzy godziny później, o 16.30 w Wilanowie.
Każdy z zaplanowanych koncertów będzie miał odrębny charakter. Wystąpią bardzo różnorodne zespoły (od orkiestr kameralnych po zespoły muzyki dawnej, salonowe, perkusyjne oraz promenadowe, wykonujące przeboje muzyki klasycznej). Festiwal od lat cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności stolicy. Na każdym koncercie gości około 300 do 500 osób. Ponadto koncerty są wzbogacone o formułę prowadzącego, który krótko wprowadza publiczność w klimat i historię wykonywanych utworów oraz przedstawia wykonawców.
W razie niepogody (deszczu) koncerty będą przenoszone odpowiednio: w Łazienkach Królewskich do Starej Pomarańczarni, w Wilanowie - do Oranżerii.

Read more


LETNIE KONCERTY KAMERALNE 2005
Altana Muzyczna CK Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, Kraków, godz. 16.00, wstęp wolny

Koncerty odbywają się od wielu lat w każde niedzielne popołudnie lipca i sierpnia w Altanie Muzycznej Dworku Białoprądnickiego. Urozmaicony program obejmuje muzykę kompozytorów wiedeńskich, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzykę klezmerską, bałkańską, etc.
Na letniej scenie usytuowanej blisko parku otaczającego zabytkowy Dworek wystąpiło wiele znakomitych zespołów i solistów, m.in.: Marta Abako, Ewa Warta-Śmietana, Marta Poliszot, Witold Wrona, Orkiestra Straussowska Obligato, Trio Vivo, Jascha Lieberman Trio, Lubieżnicy Folkloru, Boba Jazz Band, Trio Galicyjskie, Que Passa i Kroke. Każdy z kameralnych koncertów gromadził około 200 osób. W 2003 roku w parkowej scenerii „Dworku Białoprądnickiego” koncertów wysłuchało ponad 2500 widzów, a w 2004 roku - 3 tysiące. Oprócz stałej publiczności Dworku, gośćmi koncertów było wielu turystów z Polski i zagranicy.

SKRÓCONY PROGRAM:

LIPIEC

SIERPIEŃ


W kolejne niedziele od 3 lipca do 18 września 2005 roku odbędzie się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY”. Początek recitali organowych o godzinie 16.00. Organizatorem imprezy jest Fundacja „Festiwal Muzyki Sakralnej”.
W festiwalu weźmie udział wielu wspaniałych wirtuozów m.in.: Daniel Zaretsky - gwiazda organistyki rosyjskiej, organista słynnej Filharmonii im. D. Szostakowicza w St. Petersburgu; Rudolf Scheidegger - organista Grossmünster (Katedry) w Zurychu i profesor Wyższej Szkoły Muzycznej w Zurychu, wielokrotny odtwórca wszystkich utworów organowych i klawesynowych J. S. Bacha; Emanuele Cardi - fenomenalny wirtuoz z Włoch, jeden z czterech włoskich organistów, którzy ze względu na jakość produkcji (nie znajomości) mogą liczyć na wsparcie włoskiego Ministerstwa Kultury; Adriano Falcioni - laureat wielu konkursów organowych, wybitny interpretator utworów Maxa Regera, w latach 2003, 2004 wykonał wszystkie utwory Jana Sebastiana Bacha i Maxa Regera.

KALENDARZ KONCERTÓW

 • 03.07. Daniel Zaretsky (Rosja)
 • 10.07. Christian Ringendahl (Niemcy)
 • 17.07. Andres Uibo (Estonia)
 • 24.07. Sergio Paolini (Włochy)
 • 31.07. Eric Hallein (Belgia)
 • 07.08. Rudolf Scheidegger (Szwajcaria)
 • 14.08. Emanuele Cardi (Włochy)
 • 21.08. Adriano Falcioni (Włochy)
 • 28.08. Piotr Rachoń (Polska)
 • 04.09. Przemysław Kapituła (Polska)
 • 11.09. Wojciech Szwejkowski (Polska)
 • 18.09. Esteban Elizondo (Hiszpania)


Już po raz dwudziesty ósmy w Bydgoszczy odbędzie się festiwal Bydgoskie Impresje Muzyczne. W tym roku festiwal, będący spotkaniem uzdolnionej artystycznie młodzieży z całego świata, odbędzie się w dniach 4-10 lipca. Ideą festiwalu jest stworzenie warunków i przyjaznej atmosfery dla prezentacji dorobku artystycznego uczestników z różnych obszarów kulturowych, a także integracja młodzieży poprzez wspólne muzykowanie, zabawę i twórczy wypoczynek.


We wtorek, 5 lipca 2005, o godz. 19.00, w zabytkowym kościele św. Jana w Gdańsku, odbędzie się recital Pawła Kowalskiego, pianisty cenionego w Polsce i za granicą.
Podczas recitalu Romantic Piano Night Paweł Kowalski wykona utwory organowe Jana Sebastiana Bacha w wirtuozowskich opracowaniach Feruccio Bussoniego i Franciszka Liszta oraz kompozycje Aleksandra Skriabina i Fryderyka Chopina, a także przygotowane specjalnie na ten wieczór niespodzianki muzyczne...
Program recitalu:
Johann Sebastian Bach / Ferrucio Busoni Preludium chorałowe "Nun komm der Heiden Heiland" BWV 559
Johann Sebastian Bach / Franz Liszt Fantazja i fuga organowa g-moll BWV 542
Fryderyk Chopin Ballada g-moll op. 23, Ballada F-dur op. 38, Ballada f-moll op. 52, Mazurki: cis-moll op. 50 nr 3, e-moll op. 41 nr 2, h-moll op. 30 nr 2, cis-moll op. 63 nr 3
Aleksander Skriabin Preludium a-moll op. 11 nr 2, Preludium H-dur op. 16 nr 1, Feuillet d´album op. 45 nr 1, Sonata fortepianowa nr 4 Fis-dur op. 30
Johann Sebastian Bach / Ferrucio Busoni Preludium i fuga organowa D-dur BWV 53