Polmic - FB

concerts

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

III KLUB CHOPINOWSKI
7 – 18 października 2005, godz. 20.00
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

8 wieczorów muzycznych z udziałem uczestników
XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego
im. Fryderyka Chopina

Klub Chopinowski jest imprezą towarzyszącą Konkursowi Chopinowskiemu od 1995 roku, realizowaną przy współpracy Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Teatrze Małym. W tym roku organizatorzy proponują nową lokalizację klubu - w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, przy ul. Elektoralnej 12.
W zaplanowanych ośmiu spotkaniach klubowych realizowanych „na gorąco” wystąpią najbardziej interesujący uczestnicy Konkursu – pianiści polscy i zagraniczni, odbędą się spotkania z jurorami konkursu, dziennikarzami, wybitnymi artystami, aktorami, literatami. Zaproszeni goście wygłoszą swoje poglądy na temat przebiegu Konkursu, a także roli muzyki Chopina w kulturze innych narodów. Będzie to jedyne miejsce umożliwiające nieskrępowaną wymianę poglądów.

RAMOWY PROGRAM SPOTKAŃ

 • 7 października - POLACY W KONKURSIE
  Prezentacja polskich pianistów.

 • 10 października - WIECZÓR AMERYKAŃSKI
  Prezentacja pianistów z obu kontynentów Ameryki. Wieczór wzbogacony zostanie o rozmowy z amerykańskimi gośćmi konkursu.

 • 11 października - WIECZÓR EUROPEJSKI
  W dobie konsolidacji Europy do udziału w wieczorze klubowym zaproszeni zostali: Albert Grudziński (Dyrektor XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina), Prof. Kazimierz Gierżod oraz Dina Joffe - laureatka II nagrody na IX Konkursie Chopinowskim z 1975 roku. Z wszystkimi goścmi zostaną przeprowadzone rozmowy na temat Konkursu i jego przebiegu. W ramach wieczoru wystąpią z krótkimi recitalami uczestnicy tegorocznego konkursu - pianiści z Europy. Wśród nich: Milos Mihajlovic (Serbia), Marko Justonen (Finlandia) oraz Olga Kozlova (Rosja). Prowadzący wieczór - Małgorzata Komorowska będzie również rozmawiała z każdym ze wspomnianych uczestników. W ramach Wieczoru, oprócz rozmów, również prezentacje archiwalnych materiałów filmowych z minionych konkursów.

 • 13 października - WIECZÓR CHIŃSKI
  Tradycyjnie wieczór pianistów chińskich.

 • 14 października - WIECZÓR JAPOŃSKI
  Wieczór będzie należał do pianistów japońskich, którzy wielokrotnie zdobywali nagrody w konkursach chopinowskich w Warszawie oraz gości konkursu z Japonii. W ubiegłej edycji klubu współorganizatorem spotkania był Oddział Warszawskiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Japońskiej.

 • 15 października - CHOPIN NA ŚWIECIE – GOŚCIE Z VALDEMOSY
  Spotkanie z prezesami Towarzystw Chopinowskich odbyło się w pierwszej i drugiej edycji Klubu Chopinowskiego. Jest to znakomita okazja do poznania działalności towarzystw, poświęcających swoje siły i środki kultywowaniu twórczości Fryderyka Chopina na świecie.

 • 17 października - POWSPOMINAJMY
  Wieczór w 156 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina z udziałem Zespołu Śpiewaków Camerata Silesia pod kierownictwem Anny Szostak - Camerata Silesia sings Chopin.

 • 18 października - SALON ODRZUCONYCH
  Połączony z panelem dziennikarskim. Do klubu zostaną zaproszeni interesujący pianiści, którzy zyskali uznanie publiczności i środowiska dziennikarskiego, a którym nie udało się przejść do kolejnych etapów konkursu.

Gospodarze wieczorów: Elżbieta Artysz, Małgorzata Komorowska, Konrad Mielnik, Andrzej Sułek
Mecenas III Klubu Chopinowskiego: Miasto Stołeczne Warszawa
Sponsorzy: KAWAI, Cadbury Wedel
Organizator: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Wstęp za zaproszeniami: Zaproszenia można uzyskać w MCKiS, pokój nr 10; informacja: tel. (+48 22) 586 42 27 lub 586 42 24.

Back